Magazín o bývaní

Tipy, ako si zariadiť útulný domov v rustikálnom štýle

937 0

Rustikálny štýl si čoraz častejšie nachádza cestu do našich bytov a domov. Mnohých si získal praktickosťou, dôrazom na účelnosť, funkčnosťou, prepájaním prírodných materiálov a nadčasovým šarmom. Ak ste aj vy dostali chuť vdýchnuť vášmu bývaniu novú podobu, alebo vás zariaďovanie ešte len čaká, máme pre vás pár tipov, ako dosiahnuť rustikálny šarm a zútulniť si priestory, v ktorých trávite množstvo času. Na čo sa pri výbere nábytku zamerať?

Dominanta každej miestnosti – kvalitný nábytok

Nábytok dodá každej miestnosti svojský charakter. Jeho výberom dokážete výrazne ovplyvniť dojem, akým na vás izba pôsobí, aj preto je jeho výber kľúčový. Kvalitný drevený masívny nábytok je investícia, vďaka ktorej získate originálne, nezávadné, funkčné a veľmi štýlové zariadenie s dlhou životnosťou.

Rustikálne ladený nábytok je jednoduchý, no účelný. Masívny nábytok je výbornou voľbou, ak je vašim cieľom vytvoriť kúzelnú atmosféru s nádychom prírody. Je odolný, nenáročný na údržbu a jeho moderný, no trendom odolávajúci klasický dizajn neomrzí.

Na webe https://drevenakrajina.sk/ si môžete vybrať naozaj pekné, nadčasové postele, stoly, komody, knižnice a ďalšie typy nábytku do obývačky, spálne, jedálne, predsiene, kuchyne aj detskej izby.

Kúzlo je v doplnkoch

Vždy, keď dostanete chuť zmeniť vzhľad miestnosti, nemusíte zakaždým kupovať nový nábytok a vyhadzovať starý. Nie je to ani veľmi ekonomické, a už vôbec nie ekologické riešenie. Niekedy stačí naozaj málo, aby bol efekt ohromujúci a navyše nemusíte míňať veľa peňazí, aby ste docielili želanú zmenu.

Ak si vyberiete univerzálny nábytok, stačí len vymaľovať miestnosť inou farbou, vymeniť koberce, vankúše, záclony, zavesiť na steny nové obrazy alebo iné dekorácie, prípadne do miestnosti zaobstarať viac izbových rastlín a docieliť tak veľmi harmonický vzhľad s útulnou, prírodne ladenou atmosférou, ktorá bude balzamom na vašu dušu a bude radosť v takejto izbe tráviť voľný čas. Ak máte kreatívnu dušu, možete si skúsiť zrenovovať starý nábytok či vdýchnuť novú podobu predmetom, ktoré už v domácnosti doslúžili, no viete ich premeniť na milú dekoráciu. Inšpirujte sa na Pintereste a vytvorte si jedinečné doplnky, aké nebude mať nik iný!

Zamerajte sa na farby a materiály

V rustikálne zariadenom interiéri nachádzame prevažne prírodné odtiene: biela, krémová, béžová, hnedá, béžová, okrová. Takáto farebná paleta pôsobí upokojujúco na naše zmysly, dokáže navodiť príjemnú, relaxačnú atmosféru, aby sme si po náročnom dni v práci mohli doma oddýchnuť a načerpať energiu.

Z materiálov dominuje drevo s jeho prirodzenou štruktúrou, kameň a ich spojenie vytvára zaujímavý kontrast. Je len na vás, či sa vám viac páči lakované drevo, alebo vášmu oku skôr lahodí jemný, elegantný biely náter.

Ak máte doma alergikov, je vhodné uprednostniť drevený nábytok, na ktorom sa vďaka jeho prirodzene antistatickým vlastnostiam neusádza toľko prachu ako pri nábytku z laminovanej drevotriesky a navyše je ošetrovaný nedráždivými, ekologickými farbami, ktoré nedráždia dýchací systém.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.