Magazín o bývaní

Výber matraca – aké máte možnosti?

1.54K 0

Vyberáte si nový matrac a chcete, aby bol čo najlepší? V tomto článku vám ukážeme, aké typy matracov môžete zohnať a akými vlastnosťami disponujú. Výber matraca môže byť skutočne jednoduchý!

Matrac je základnou časťou postele, ktorú nekupujeme práve najčastejšie. Častokrát sa stáva, že človek spáva na jednom matraci aj viac ako desať rokov bez toho, aby ho potreboval vymeniť. Na jednej strane je to fajn – ak si kúpite skutočne kvalitný matrac a zamilujete si ho, nič vás nenúti vymeniť ho za nový. Na druhej strane však treba myslieť na to, že aj matrace vekom strácajú svoje pôvodné vlastnosti. Po niekoľkoročnom používaní tak už nemusia byť tak komfortné a zdravé pre vaše telo, ako keď boli nové. Ak ste si všimli, že váš matrac používate už od nepamäti a je vyležaný, mali by ste ho čo najskôr vymeniť za nový, moderný. Nielenže si tak zabezpečíte oveľa komfortnejší spánok, naviac potešíte aj svoju chrbticu. V dnešnej dobe nájdete v ponuke obchodov mnoho rôznych typov matracov a zorientovať sa v nich môže byť niekedy náročné. Čím sa jednotlivé typy vyznačujú?

Pružinové a taštičkové matrace

Možno aj vy si ešte spomínate na veľké nadýchané matrace, ktoré vydávali typický vŕzgavý zvuk. Pružinové matrace z dávnych dôb už nie sú to, čo bývali – po novom sú oveľa pohodlnejšie a nevŕzgajú. Napriek tomu, že v dnešnej dobe stále zoženiete aj klasické pružinové matrace, najpopulárnejšie sú práve taštičkové matrace, ktoré sú tiež založené na pružinách – každá pružina je však uložená v samostatnej textilnej taštičke, čo zlepšuje vlastnosti matraca.

Latexové, penové či detské?

Ak nechcete matrac s pružinami, druhou možnosťou sú penové matrace, ktoré sú založené na kvalitnej pamäťovej pene, ktorá má veľmi dobrý ortopedický efekt. Ešte lepšie ortopedické, no najmä zdravotné vlastnosti, prinášajú latexové matrace, ktoré sú prirodzene antibakteriálne a nemnožia sa na nich roztoče. Ak zvažujete výber matraca pre vášho potomka s vekom do 4 rokov, dobré je voliť detské matrace, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre detskú postavu.

Ak hľadáte kvalitné matrace všetkých kategórií, odporúčame navštíviť predajňu Matrace Vegas, kde vám naviac ochotný personál s výberom toho pravého matracu odborne pomôže.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.