Magazín o bývaní

Hľadáte vhodný tieniaci systém pre vaše okná?

4.33K 0

Máme pre vás riešenie! Ak vám vadí silný prienik slnečného žiarenia a obľubujete súkromie, mali by ste mať na oknách tieniace systémy, ktoré udržia váš príbytok v bezpečí pred zvedavými pohľadmi i slnkom.

Tieniace systémy regulujú dopadanie žiarenia a poskytujú vám odstup od zvedavých okoloidúcich alebo susedov. Neviete, aké si vybrať? Moderné systémy tienenia sú na trhu vo viacerých materiálových prevedeniach, vzoroch i farbách.

Klasikou, ktorú využíva väčšina ľudí, sú žalúzie, no v poslednom čase ich z piedestálu slnečných clon vytláčajú rolety, ktoré nájdete v prevedeniach doslova od výmyslu sveta. Miestnosti dodajú tú správnu iskru, nechajte si ich vyhotoviť presne na mieru a docieľte tak žiadaný efekt. Nezaberajú miesto, ak ich nepoužívate zasunú sa do kazety.

Ak stále trváte na osvedčených žalúziách, no túžite po zmene, nájdete ich aj v drevenej či metalickej verzii v elegantných farbách. Novinkou je otváranie double-view, kde sa pri otvorených žalúziach zväčšil priestor medzi lamelami a do miestnosti preniká viac denného svetla.

Originálnym tieniacim prvkom sú populárne rímske rolety. Zhotovené môžu byť z rôznych textílií s pútavými vzormi či štruktúrou a vynikajúcou kvalitou. V ponuke sú aj a rôzne ďalšie variácie, ktoré vnesú do vášho príbytku celkom nový akcent, výnimkou nie sú ani systémy na strešné okná.

Japonské steny alebo efektné rolety? Výber je na vás!

Pestrá škála farebných odtieňov a atraktívnych tkanín robia z tieniacich prvkov zaujímavý element každého priestoru. Vaše okná vďaka vhodne vybraným tieniacim systémom dostanú celkom nový, osobitý ráz.

Čo by ste povedali na netradičné japonské steny? Tie dokážu skvelo oživiť interiér a perfektne vyzdvihnú samotný štýl miestnosti. Alebo čo hovoríte na obľúbené rolety twinrollo s efektom žalúzií? Výsledný efekt je vytvorený striedajúcimi sa nepriehľadnými a transparentnými pásmi. Hodia sa najmä do kúpeľne, no v každej miestnosti na seba dokážu strhnúť pozornosť.

Ľahkú inštaláciu s veľkým efektom ponúkajú aj nano rolety, ktoré sa lepia priamo na okná. Ich nevýhodou je len menší výber látok. Plissé či duette systémy v rôznych prevedeniach odpudzujú teplo a zaujmú svojím netradičným prevedením na prvý pohľad. Montujú sa do rámu okna a nahrádzajú už spomínané žalúzie. Sú vyhotovené z naplisovanej látky, zmäkčujú priestor a dodávajú mu príjemnú atmosféru.

Elegantný prechod medzi závesom a roletou ponúka roleta Raffinesse, ktorá sa podobá na žalúzie ale je vyhotovená z dvoch látok, ktoré zaklápaním a odklápaním regulujú prienik svetla do miestnosti.Ak túžite po naozajstnej vychytávke, stavte na mechanizmy na motor s možnosťou ovládania cez mobilný telefón.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.