Magazín o bývaní

Tehotenstvo a rôzne chute do jedla

413 0

Každá žena, ktorá má za sebou tehotenstvo mi dá určite za pravdu, že v tomto období nastáva v období ženy veľká zmena. Táto zmena sa určite týka aj zmeny chutí jedál, či samotnej chuti. Jednoducho povedané, to čo nám chutilo, nám už chutiť nemusí, prípadne, došlo k takej zmene chuti, že sa nám všetko zdá byť neochutené, prípadne nechutné. Glutaman sodný vie s týmto problémom pomôcť a preto by ste ho určite mali vyskúšať.

Prečo vie glutaman sodný pomôcť s nechutenstvom?

Glutaman sodný je doplnok stravy, ktorý aktívne a pozitívne pôsobí na chuťové receptory, teda stimuluje chuť a zároveň človeka k tomu, že mu jedlo chutí, pretože mu dodá presne to, čo človeku v tom danom jedle chýba. Glutaman sodný sa vo veľkom využíva v ochucovadlách, ale aj v polotovaroch a podobne, preto sa vám môže zdať, že keď si kúpite polotovar, chutí lepšie ako keď si jedlo uvaríte čerstvé doma. Jednoducho neviete správne vyvážiť chute jedla, ale to nevadí, predsa tu je glutaman sodný. Práve kvôli týmto jeho stimulačným účinkom, by mal glutaman sodný pozitívne pôsobiť aj na chuť tehotnej ženy a teda žena by mala prekonať tehotenskú nechuť.

Je glutaman sodný bezpečný?

Ako sme už spomínali, glutaman sodný sa vo veľkom používa v ochucovadlách, v polotovarovych pokrmoch, v sáčkových polievkach a podobne. Keby glutaman sodný nebol pre zdravie človeka bezpečný, určite by sa nemohol vyskytovať v takom veľkom množstve potravín. O tomto type ochucovadla sa viedli rôzne diskusie, vypracovávali sa rôzne štúdie, ale nikdy nebolo dokázané, že by bol glutaman sodný škodlivý pre zdravý vývoj, či zdravie človeka. Z tohto dôvodu sa odporúča glutaman sodný konzumovať aj tehotným a dojčiacim ženám a teda nemusíte sa obávať toho, že by vám uškodil. S čistým svedomím môžete glutaman sodný konzumovať a vychutnávať si jedlá za použitia tohto ochucovadla a sami uvidíte, či vám jedlo chutilo niekedy viac. Potrebujete načerpať nové inšpirácie k vareniu, prípade získať nové recepty za použitia glutamanu sodného, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://spolukstolu.podravka.sk/, kde nájdete veľké množstvo zaujímavých a chutných receptov.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.