Magazín o bývaní

Každá rekonštrukcia si pýta nové interiérové dvere

2.08K 0

Vôňa nového nábytku je nezameniteľná. Cítite, ako sa vám v domácnosti vymenil vzduch? Nezabúdajte však ani na interiérové dvere, i tie sa podieľajú na tom, aký dojem zanechá rekonštrukcia domu či bytu. Ako si správne vybrať zo širokej ponuky interiérových dverí, aby bol výsledok dokonalý?

Staré interiérové dvere treba nahradiť

Keď sa pozriete dookola, pravdepodobne ste nadšení, ako ste dokázali zladiť všetky farby v priestore. Nové podlahy, maľovka, nábytok. No stále vám tu niečo nehrá. Pri pohľade na pôvodné interiérové dvere všetko vaše nadšenie pomaly klesá a vy si hovoríte: Veď raz, účel stále plnia… Avšak keď zistíte, že kúpa nových interiérových dverí nie je vlastne vôbec veľká investícia, celá rekonštrukcia sa dostáva do novej dimenzie – vďaka novým interiérovým dverám sa môžete nielen pohrať so svetlom v miestnostiach, ale aj s ich štýlom.

Tmavé dvere v kombinácii s bielymi podlahami pôsobia luxusne, zatiaľ čo dvere svojím odtieňom zhodné s nábytkom vyzerajú veľmi elegantne a príliš nekričia. Nové interiérové dvere nevŕzgajú, sú bez škrabancov a poškodeného skla a jednoducho sa s nimi manipuluje. Vaše staré nemoderné dvere teda porážajú na celej čiare.

Interiérové dvere na mieru

Plastové dvere môžu mať nekonečne veľa variácií, stačí vymeniť kľučku a pred vami sú celkom nové dvere. To isté sa týka vzoru a farby dverí, no zaručene aj ich povrchovej úpravy. Podľa toho, aké máte nároky, si viete vybrať z bežných, ale i extra odolných interiérových dverí vhodných aj do komerčných priestorov, do rodín s malými deťmi alebo izbovými zvieratami.

Žijete v tmavom dome? Dvere so sklenenými prvkami ho príjemne presvetlia, no sú miestnosti, kde by ste si také dvere nepriali mať – napríklad vaša spálňa, detská izba alebo špajza/komora. Aj keby ste si zvolili mliečne sklo, nemuselo by vám byť príjemné, že keď si ľahnete do postele, cez dvere vám preniká svetlo z vedľajšej miestnosti. Veľa z nás potrebuje mať pri spánku úplnú tmu. Sklenený pásik na dverách je veľmi praktický na kúpeľniach a toaletách, pretože vás bude informovať, že sú miestnosti obsadené.

Interiérové dvere podľa materiálov

Stratení v ponuke interiérový dverí? Dyhované dvere sú obľúbené pre svoj prirodzený vzhľad, majú štruktúrovaný povrch, pretože na kostru dverí sa lepia tenké pláty dreva olúpané zo stromu. Vzhľadom na to je potrebné chrániť ich pred vlhkosťou a priamym slnečným svetlom. Laminátové dvere sú cenovo dostupnejšie, avšak tu už nejde o prírodný povrch dverí, ale umelé materiály.

Vďaka tomu sú tieto bezpečnostné dvere odolnejšie voči vode aj slnečnému žiareniu. V súčasnosti natrafíte aj na fóliované dvere, ktoré sú ešte lacnejšie, avšak do rodín s deťmi určite nevhodné. Aj keď v súčasnosti sa vyrábajú vyspelými technikami a fólie sú veľmi odolné, stále môžu uštedriť zopár škrabancov a odrenín, a to by vás isto trápilo. Fóliované dvere vyrobené z lisovaného papiera tiež nie je vhodné použiť ani do kúpeľní či iných vlhkých priestorov.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.