Magazín o bývaní

Efektívne vykurovanie domu? Ušetrite spolu s nami!

1.7K 0

V letných mesiacoch nás iba sotva napadne uvažovať nad tým, ako vykurovať domácnosť. S príchodom krutej zimy však mnohí z nás začínajú uvažovať nad tým, ako najlepšie ušetriť peniaze na vykurovaní domu, no zároveň si zachovať určitú domácu pohodu a komfort. Treba uznať, že vykurovanie domu je oblasť, na ktorej sa dá ušetriť mnoho finančných prostriedkov, ktoré potom vieme investovať inde. Nečakajte však až dovtedy, kým udrú kruté mrazy a začnite nad vykurovaním domu uvažovať už v lete, najneskôr na jeseň. Ako vybrať vykurovacie teleso a čo by ste mali robiť, aby ste čo najviac ušetrili, si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.

Vykurovacie teleso vyberajte s rozumom

Voľba vykurovacieho zdroja býva ťažkým orieškom pri stavbe nového domu či rekonštrukcii toho starého. Voľba závisí od mnohých faktorov a je na zvážení majiteľa domu, ktorý z nich si vyberie. Voľba vykurovacieho zdroja by mala zohľadňovať dostupnosť paliva, ktorým budete kúriť. Ďalej je to potrebný výkon vykurovacieho zdroja, ktorý je závislý na veľkosti priestoru a tiež priestor, ktorý máme dostupný na umiestnenie tohto zdroja. Ako sme už spomenuli v úvode, výmenu kotla si nenechávajte na zimu, pretože vtedy majú firmy, ktoré sa venujú vykurovaniu domov, najviac práce a tak sa môže veľmi ľahko stať, že si na vás nájdu čas až za niekoľko mesiacov. Medzi najčastejšie využívané vykurovanie zdroje patrí plynový kondenzačný kotol, elektrický kotol, tepelné čerpadlo, elektrická akumulačná pec, peletový kotol, vstavaná pec alebo kachle.

Tipy a triky na efektívne vykurovanie domu

Pri vykurovaní domu je potrebné myslieť dopredu. Ak máte v dome prievan, pretože vám dobre nepriliehajú okná a dvere, na vykurovaní veľmi neušetríte. Svoj dom si určite zvonku zateplite a skontrolujte si všetky okná a dvere. Pokiaľ nedoliehajú, nahromadené teplo zbytočne uniká a vy budete musieť v chladných mesiacoch kúriť o to viac. Snažte sa vykurovať iba miestnosti, v ktorých sa najviac zdržiavate. Je zbytočné, aby ste vykurovali napríklad WC alebo kúpeľňu. Vykurovanie domu je oblasť, ktorej je potrebné venovať zvýšenú pozornosť a preto dbajte na to, aby ste pravidelne kontrolovali efektívne fungovať vášho vykurovacieho zdroja. Pravidelné revízie sú totiž nutnosťou.

Všetko dôležité o vykurovaní domu nájdete na našej internetovej stránke http://vykurovanie24.sk/.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.