Magazín o bývaní

Kuchynský robot, ktorý vám poradí tie najlepšie recepty

459 0

Ten scenár poznáme všetci. Stojíte pred chladničkou a neviete, čo z nej vytiahnuť, aby ste uvarili chutný obed. Mäso bolo včera, cestoviny predvčerom, polievka na večeru, vývar cez víkend. A ostatní členovia rodiny nie sú o nič múdrejší. Za posledné dva roky ste sa stravovali oveľa viac doma a tak sa všetky nápady vyčerpali. 

Ak aj vám dochádza inšpirácia na každodenné varenie, je načase vyskúšať niečo nové. Kuchynský robot Kenwood vyrieši problém s varením za vás. Vďaka praktickej aplikácii s receptami priamo v robote pripravíte každý deň chutné jedlo. Navyše jednoducho a bez zbytočných hrncov navyše. Tento kuchynský robot totiž dokáže uvariť polievku, opiecť mäso a dokonca má zabudovanú váhu. Samozrejmosťou je dokonalá príprava cesta na akýkoľvek koláčik. Neveríte?

Vyskúšajte varenie len s jednou misou

V jednoduchosti je krása. Platí to aj pri varení. Ušetrí vám to nielen veľa času počas prípravy, ale predovšetkým pri umývaní a upratovaní riadu. Predstavte si, že by ste si doma vystačili s jedným elektrickým spotrebičom. A nemáme na mysli, že si necháte v kuchyni len jeden hrniec. Hovoríme o kuchynskom robote. Ak si myslíte, že je tento pomocník určený výlučne na prípravu koláčov a zákuskov, mýlite sa. Kuchynský robot Kenwood má misu, v ktorej si môžete okrem prípravy cesta napríklad uvariť chutnú polievku alebo dokonca pripraviť mäso.

Technológia indukčného varenia umožňuje regulovať teplotu varenia od 20 do 180 stupňov s presnosťou na jeden stupeň. Vďaka tomu sa stáva všestranným pomocníkom v kuchyni, v ktorom môžete temperovať čokoládu, nechať vykysnúť cesto, uvariť polievku a dokonca vyprážať rezne. Súčasťou misy je praktický kryt, ktorý zabráni rozstrekovaniu pokrmov a vaša kuchyňa zostane bez jedinej škvrny.

Nekonečná inšpirácia pri varení vďaka aplikácii

Ste vyčerpaní z neustáleho hľadania inšpirácie na nové a chutné jedlá, ktorými by ste potešili všetkých členov rodiny. V takom prípade si môžete stiahnuť bezplatnú aplikáciu Kenwood World a prepojiť ju s vašim kuchynským robotom. Vyberiete si recept  prostredníctvom aplikácie pošlete všetky inštrukcie do robota. Pridáte potrebné množstvo surovín a kuchynský robot Kenwood sa postará o všetko ostatné.

V aplikácii získate prístup k stovkám slaných aj sladkých receptov. Je zdrojom inšpirácie na každodenné i sviatočné varenie. Okrem tradičných receptov tam nájdete aj medzinárodnú kuchyňu, ktorá rozhodne stojí za vyskúšanie. Ak ste sa doteraz prípravy náročnejších jedál obávali, s kuchynským robotom to zvládnete bez námahy. V aplikácii vždy rýchlo nájdete odpoveď na otázku čo uvariť.

Veľkou výhodou je, že vďaka zabudovanej váhe EasyWeigh môžete vážiť všetky suroviny priamo v mise. Na displeji presne uvidíte množstvo navážených surovín. Ušetríte si tak čas premiestňovaním ingrediencií z jednej misky do druhej. Zároveň bude okolo vás menej neporiadku.

Príprava jedla jedným dotykom

Nie ste si istí, ako dlho by ste mali šľahať vaječné bielka na dokonalé snehové pusinky alebo, ako dlho by malo kysnúť cesto na koláč? Váhate, či je desať minút na prípravu kreviet veľa alebo málo? Použite pri varení a pečení multifunkčný kuchynský robot a nebudete mať žiadne zbytočné starosti. Chutné jedlo pripravíte jedným dotykom.

Kuchynský robot Kenwood môžete jednoducho ovládať pomocou farebnej dotykovej obrazovky CookAssist. Je prehľadná a dostatočne veľká, takže nebudete mať ťažkosti zorientovať sa v programoch. Môžete pomocou nej nastaviť programy varenia a pečenia, vynulovať váhu, alebo skontrolovať koľko času ešte zostáva do konca prípravy receptu. Všetky dôležité informácie sú zobrazené na displeji.

Ak si chcete popri varení vychutnať pohár vína alebo rozhovor s priateľmi, zverte celú prípravu jedla vášmu kuchynskému pomocníkovi. S kuchynským robotom Kenwood máte možnosť využiť až 13 prednastavených programov SimpleTouch. Pri varení tak máte úplnú voľnosť a môžete sa zamerať napríklad na servírovanie hotového jedla. Výsledok tak bude perfektný. Môžete pomocou nich pripraviť sýte pokrmy z jedného hrnca, zdravú zeleninu na pare, pomaly dusiť mäso s hustou omáčkou, ale i nechať vykysnúť cesto alebo vyšľahať sneh z bielkov a rozpustiť čokoládu na polevu.

Horúca krémová polievka? Žiadny problém

Čo by ste v tomto chladnom počasí povedali na horúcu krémovú zeleninovú polievku, ktorá vám nielenže dodá potrebné vitamíny, ale vás aj zahreje. Kuchynské roboty zvládnu aj takúto pochúťku. Stačí, ak si ako príslušenstvo vyberiete mixér.

Príprava jemných polievok tak bude úplne jednoduchá. Nepotrebujete žiadny tyčový mixér, pretože mixovať môžete priamo v kuchynskom robote. Ľahko spracuje aj väčšie a tvrdšie kúsky zeleniny na hladkú konzistenciu. ThermoResist mixér je odolný voči vysokým teplotám, takže sa nemusíte báť poškodenia. Zároveň si ale dokáže poradiť aj kockami ľadu, takže si môžete pripraviť ovocnú ľadovú drť alebo smoothie, presne podľa vašej chuti.

Najlepší kuchynský robot Kenwood využijete počas celého roka. Nahradí vo vašej kuchyni hneď niekoľko kuchynských spotrebičov. Poradíte si s ním v akejkoľvek situácii. Vďaka praktickej aplikácii už nebudete musieť premýšľať, čo uvariť. Každý deň pripravíte nové skvelé jedlo aj dezert.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.