Magazín o bývaní

Štýlový ratanový nábytok oživí každú záhradu!

1.33K 0

Jar je v plnom prúde, čo znamená len jedno – čoskoro nastúpi leto, dlhé večerné posedenia v záhrade, rodinné grilovačky a oslavy s kamarátmi. Na toto obdobie by ste mali svoju záhradu náležite pripraviť!

Na výbere záhradného nábytku by ste si mali dať záležať. Totiž, na záhradný nábytok sú kladené oveľa väčšie nároky ako na klasický interiérový nábytok. Záhradný nábytok by mal odolať poveternostným vplyvom, pôsobeniu slnečného žiarenia a iných vonkajších vplyvov. Zároveň by si však mal zachovať čo najštýlovejší dizajn, aby pozdvihol štýl vašej záhrady na novú úroveň. Pri výbere záhradného nábytku máte hneď niekoľko možností.

Záhradné sety – všetko v jednom!

Veľmi obľúbeným riešením sú práve záhradné sety, ktoré obsahujú stôl, stoličky, prípadne ďalšie doplnky, ktoré svojím dizajnom navzájom maximálne korešpondujú a vytvárajú harmonický celok. Ak sa nerozhodnete pre záhradné sety a jednotlivé kusy záhradného nábytku budete kupovať individuálne, môže sa vám ľahko stať, že nábytok nebude ladiť a bude pôsobiť ako „päsť na oko“. To predsa nechcete…

Aký materiál voliť?

Ak hovoríme o záhradnom nábytku, väčšinou sa stretnete s ratanovým nábytkom. Ratan je odolný materiál, ktorý vydrží dlhodobo vo vonkajšom prostredí a vyzerá mimoriadne štýlovo. Klasický prírodný ratanový nábytok má aj svoje nevýhody. Predsa len, prírodný ratan nevydrží naveky a po určitom čase začne strácať svoje pôvodné vlastnosti.

Preto sa na trhu čoraz častejšie objavuje aj záhradný nábytok vyrobený z umelého ratanu, ktorý na prvý pohľad prakticky nerozlíšite od toho prírodného. Umelý ratan však vydrží oveľa tvrdšie zaobchádzanie a horšie podmienky.

Ak predsa len uprednostňujete prírodné materiály, zaujímavým riešením môže byť nábytok z tropických driev Shorea, Akacia a Meranti, ktoré majú svoje charakteristické čaro.

Je už len na vás, ktorý typ záhradného nábytku si vyberiete. V každom prípade, vyberajte kvalitu za najlepšie ceny. Napríklad, v predajniach a e-shope Kinekus.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.