Magazín o bývaní

Originálne nápady, ako zútulniť váš domov

2.72K 0

Atmosféru vášho domova nevytvára len zariadenie miestností a dekorácie, ale aj vy. Každý z nás má svoj vlastný štýl, podľa ktorého vyberáme nábytok a dekorácie do nášho domova.

Ak práve hľadáte originálne nápady, ktoré by váš domov zútulnili, ste na správnom mieste. Prezradíme vám, ako si originálne zútulniť váš domov.

Útulný domov

Útulný domov

Hand made dekorácie

Ak ste šikovní a viete šiť, vyšívať, kresliť, maľovať na sklo, vytvorte si pekné hand made dekorácie. Vlastnoručne vyrobené dekorácie priestor vášho domova krásne zútulnia. Nikto vo vašom okolí nebude mať rovnaké dekorácie. V tomto budete jedineční a zaručujeme vám, že ručne robené dekorácie si všimne každá vaša návšteva.

Vytvorte si vyšívaný ľanový obrus s ľudovými motívmi, vyskúšajte servítkovú techniku na konferenčnom stolíku, opracujte starú truhlicu a omaľujte ju, zo zaváraninových pohárov si vytvorte vázy, z dreva rámy na obraz a do týchto obrazov umiestňujte usušené bylinky. Nápadov je naozaj dosť a ak nemáte žiaden, inšpirujte sa jedným z týchto.

Ak na povale vášho domova nájdete pekné kované krbové náradie, očistite ho a použite ho, ak máte krb v interiéri alebo máte murovaný záhradný krb na záhradke.

Ak nie ste až takí šikovní, aby ste si vyrobili hand made dekorácie, navštevujte miestne trhy s lokálnymi výrobcami. Možno vám padne do očí niečo, čo by zapadlo k vašim dekoráciám v jednotlivých miestnostiach.

Závesy s kvetinovými vzormi

Ak vás už nudia klasické biele záclony, ktoré si pamätáte ešte z doby, keď ste boli malí, nahraďte ich originálnejším tienidlom. Záclony dajte preč a skúste si vybrať nové závesy – najlepšie závesy s kvetinovými vzormi. Zo všetkých vzorov odporúčame vzor listov paliem, orchidey, levandule, ruže alebo sušených byliniek. Tieto vzory pristanú každej domácnosti, aj tej vašej! Najmä vzory byliniek, najmä tých sušených, budú krásne kontrastovať s interiérovými krbmi.

Závesy až po zem s kvetinovými vzormi miestnosť príjemne oživia a opticky predĺžia, čo určite oceníte, ak nedisponujete príliš veľkým miestnosťami.

Živé kvety

Nekupujte si len závesy s kvetinovými vzormi, ale kúpte si aj viacero čerstvých kvetov v kvetináčoch. Odporúčame orchidey ako dekoráciu do obývačky. Ďalej vám odporúčame Sansevieru, lopatkovce, fikusy, aloe vera, palmy a ak radi kuchtíte s čerstvými bylinkami, tak aj rozmarín, tymián, pažítku.

Čerstvé kvety vás rozveselia, keď je vonku škaredo, najmä cez zimu. V lete zase z vášho domova vytvoria oázu pokoja.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.