Magazín o bývaní

Oblečenie z ľanu – najlepšia voľba na horúce letné dni

1.23K 0

Kto okúsil kvalitu ľanu a hrdo nosí oblečenie z tejto tkaniny, určite súhlasí s tvrdením, že ide o najlepšie prírodné vlákno. S pojmom ľan sa nám spája rastlina  s drobnými modrými kvietkami so stonkami vysokými asi 80 cm. Ľanové vlákna sa získavajú zo stoniek rastlín celým radom špeciálnych technologických postupov. Napriek tomu, že pestovanie ľanu a výroba ľanových vlákien je podstatne náročnejšia a drahšia ako výroba bavlny, je o ľan stále záujem pre jeho vynikajúce vlastnosti.

Ľan patrí medzi staré kultúrne rastliny, ktoré sa využívajú v textilnom priemysle. Z hľadiska trvácnosti je ľan najsilnejším a najpevnejším prírodným vláknom.

Ako ho nosiť?

Mnohí si kladieme otázku ako zvládnuť horúce letné dni? Čo si na seba obliecť, aby nám nebolo príliš teplo a zároveň sme sa cítili čo najpohodlnejšie a komfortne? Odpoveďou je oblečenie z ľanu. Materiál tak príjemný, že taký komfort zažijete už len doma v pyžame. Tento milovaný materiál, preslávený svojou priedušnosťou, Vám v horúcich letných dňoch v šatníku rozhodne nemôže chýbať.

Ľan ako textília má svoje špecifiká, ktoré z nej robia skôr oblečenie na voľný čas. Ide o krčivý materiál, čo však nie je jeho vadou, skôr typickou vlastnosťou. A napokon, máme žehličku, ktorá tento „krčivý“ problém ľahko vyrieši, ak by nám to príliš prekážalo. Čoraz viac sa ľan stáva populárnou pri výrobe pánskych ľanových košieľ a oblekov. Okrem toho má vynikajúce termoregulačné vlastnosti, a preto je vhodný aj na nosenie priamo na tele.

Pre chladivý príjemný pocit

Každý človek, ktorý sa lepšie pozrel „na zúbok“ ľanu, uzná, že má svoje čaro a ľahko mu je podľahnúť. Už vyššie sme spomenuli, že ľan je najpevnejšie prírodné vlákno, odolné voči pretrhnutiu. Látka je preto veľmi trvácna a časom je dokonca mäkšia, poddajnejšia, jemnejšia a krajšia.

Má blahodarné účinky aj na naše zdravie, pretože je netoxická a nespôsobuje podráždenie kože a slizníc. Tým sa stáva ideálnou aj pre ľudí, ktorí trpia akoukoľvek alergiou. Ľanové tkaniny sa využívajú aj na výrobu posteľnej bielizne alebo rôznych bytových doplnkov-obrúsky, utierky, prestierania a pod.

Ak aj Vám táto tkanina učarovala a zamilovali ste si ju, skúste si urobiť radosť kúpou ľanu a ušitím svojej obľúbenej maličkosti alebo veci, ktorú máte radi. V internetovom obchode Bubulakovo.sk nájdete ľan vo viacerých farbách. Výber je iba na Vás!

 

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.