Magazín o bývaní

Chcete si zvlášť vybrať dosku a nohy stola? Takéto máte možnosti

853 0

Aj keď väčšina ľudí kupuje jedálenský stôl priamo s kuchynskou linkou, aby bol z rovnakej série, môže sa stať, že stôl alebo stoly, ktoré vám v kuchynskom štúdiu ponúknu, nebudú vyhovovať vašim požiadavkám. V takomto prípade je najlepšie si stôl „vyskladať“ podľa svojich predstáv.

Dosky pre každý štýl

Tým myslíme, že si kúpite zvlášť stolové nohy a zvlášť dosku stola. Takto získate najširšie možnosti, čo sa dizajnu stola týka. A samozrejme, nejde len o dizajn, ale aj o ostatné vlastnosti materiálov, z ktorých máte na výber.

Ak začneme stolovými doskami, zrejme najobľúbenejším materiálom je drevo. Svojím vzhľadom dokáže navodiť príjemnú atmosféru. Nech máte domácnosť zariadenú v akomkoľvek štýle, drevené prvky (a teda aj doska stola) sa do nej určite hodia.

Elegantne pôsobia sklenené dosky, či už z číreho, alebo matného skla. Ich nevýhodou je to, že sa musíte o ne poriadne starať, aby na takomto stole nebolo vidno každú nečistotu, o ktoré nebude núdza, keďže ide o jedálenský stôl.

Cenovo dostupné sú laminátové dosky, ktoré sa vyrábajú v obrovskom množstve farieb a dekorov. Aj keď laminátové dosky sú vo všeobecnosti odolné, pozor na ich hrany! Pri nesprávnej starostlivosti sa môžu začať odlupovať.

Nádych exkluzivity majú mramorové dosky. Pôsobia moderne, majú naturálne farby, vysokú nosnosť a naviac sa jednoducho udržiavajú. Ak chcete stôl s naozaj pevnou doskou, mramor je tá správna voľba.

Zatiaľ čo mramorové dosky sú ťažké, plastové sú, naopak, extrémne ľahké. To sa hodí hlavne v prípade, že budete jedálenský stôl často presúvať. Plastové dosky majú aj najväčší výber farebných prevedení.

K čomu by bola stolová doska bez nôh?

Čo sa stolových nôh týka, klasikou sú drevené nohy. Sú pevné, stôl s takýmito nohami je stabilný a drevené stolové nohy sa hodia nielen k dreveným doskám, ale napríklad aj ku tým skleneným. Stačí vyskúšať.

Lacnejšou variantou sú laminátové nohy. Za svoju popularitu vďačia nielen nízkej cene, ale aj prirodzenému vzhľadu, ktorý sa hodí prakticky do akéhokoľvek interiéru. Spolu s laminátovou doskou môžete mať moderný a štýlový stôl, ktorý ani príliš nezaťaží váš rozpočet.

Ak chcete pevné stolové nohy, vyberte si tie kovové. Udržia akúkoľvek stolovú dosku. Skvelo sa hodia do moderných minimalistických interiérov. Podobne ako drevené nohy aj tie kovové sa hodia obzvlášť k dreveným a skleneným doskám.

Zdroj obrázka:

Autor: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.