Magazín o bývaní

Ako spoznať nekvalitnú sťahovaciu firmu?

978 0

Vždy je lepšie nechať akúkoľvek prácu na odborníkov. Práve tí sa vedia o všetko postarať lepšie, pretože majú s danou činnosťou oveľa viac skúseností. To platí aj v prípade sťahovacej firmy. Nanešťastie, na trhu sa nájdu aj spoločnosti, ktoré nie vždy ponúkajú tie najkvalitnejšie služby. Pokiaľ sa sťahujete a viete, že sa chcete spoľahnúť na kvalitnú spoločnosť, ktorá  vám so sťahovaním pomôže, rozhodli ste sa určite správne. Sťahovacie služby Bratislava či sťahovacie služby v iných mestách sa dajú realizovať prostredníctvom viacerých spoločností. Ako však spoznať tú, na ktorú sa môžete spoľahnúť a na ktorú nie?

Identifikačné údaje – to, čo platí v prípade iných spoločností platí aj v prípade sťahovacej firmy. Nedostatočné údaje o spoločnosti, príliš dlhá odozva, žiadne telefónne číslo iba email, sídlo, ktoré neviete presne identifikovať, to všetko sú znaky toho, že pravdepodobne nebude niečo v poriadku.

Reputácia – ak ste na firmu nenašli vôbec žiadne hodnotenie od zákazníkov, tiež to nebude úplne dobrý znak spoľahlivosti. Kvalitná sťahovacia spoločnosť má spätnú väzbu od zákazníkov priamo na webstránke a množstvo informácií nájdete aj priamo cez prehliadač.

Nezáujem o obhliadku či konzultáciu – neochota zo strany dodávateľa napovedá o jeho nedostatočnej kvalite. Spoľahlivé sťahovacie služby by mali zahŕňať aj fyzickú obhliadku. Tá je dôležitá predovšetkým vtedy, pokiaľ sa jedná o váš firemný priestor. Vtedy treba brať do úvahy okrem nábytku aj hardvér a všetko ďalšie zariadenie, aby sťahovanie prebehlo bez problémov. V tomto prípade je teda fyzická obhliadka sťahovacej firmy nevyhnutná.

Nízke ceny – nízke ceny sú tiež znakom toho, že zrejme nebude niečo v poriadku. V tom horšom prípade budete mať do činenia s neprofesionálmi s nedostatočnými skúsenosťami. Určite však nechcete, aby vám pri manipulácii zničili nábytok či poškodili elektroniku. Spoľahlivé sťahovacie spoločnosti majú väčšinou ceny jednoznačne stahovené, vrátane cien za dopravu a kilometre navyše, takže od začiatku poznáte cenu, ktorú za túto službu zaplatíte.

Jasný prehľad o všetkých položkách – ak budete mať do činenia so spoľahlivou spoločnosťou, tiež vám bude jasné, koľko si priplatíte za montážne a demontážne práce, spomínanú prepravu, krabice a ďalšie baliace materiály, ktoré budete potrebovať pri balení. Tiež vám vypočítajú, koľko bude stáť stojné, kým všetko potrebné naložíte do auta. To znamená, že vám bude všetko jasné počas celého procesu sťahovania.

Poistenie škody – poškodenie alebo nehoda sa môžu stať veľmi jednoducho. Overte si teda, či má daná sťahovacia spoločnosť aj poistnú zmluvu. A to v prípade nekvalitnej sťahovacej služby nie je vždy samozrejmosťou. Ak daná sťahovacia firma nemá toto poistenie uzavreté a niečo by sa stalo, pravdepodobne riskujete, že nedostanete odškodnenie. Pri sťahovaní rozhodne musíte byť chránený, keďže môže prísť k čomukoľvek.

Balenie – dobrá sťahovacia služba bude vedieť tiež, ako na to ísť správne z hľadiska balenia vecí. A opačne. Ak má teda firma problém s materiálmi na balenie, nedisponuje krabicami a obalovými materiálmi, tiež to môže byť znak jej neprofesionality.

Suma sumárum – tak ako v prípade iných služieb, aj v prípade sťahovania spoznáte nekvalitnú firmu pomerne jednoducho. Dajte na svoju intuíciu a zverte svoje sťahovanie do rúk odborníkom, ktorý majú kvalitnú prezentáciu, webstránku s komplexnými informáciami a spoľahlivý personál, ktorý vám ochotne uľahčí vaše sťahovanie.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.