Magazín o bývaní

Nemôžete si dovoliť klasickú saunu kvôli priestoru? Máme pre vás šikovné sauny do bytu

304 0

Luxusné sauny v skromných rozmeroch sú riešením do menších bytov. Aj vy si môžete užívať saunovanie, kedykoľvek sa vám zachce priamo u vás doma.

Počet ľudí, ktorým záleží na svojom zdraví, neustále narastá. Zdravý životný štýl sa stáva pomaly, ale isto samozrejmosťou. Ak patríte k skupine nadšencov hľadajúcej spôsoby, ako podporiť fyzické a psychické zdravie, dajte šancu saunovaniu.

Pobyt v saune je o pestrej škále benefitov, ktoré môžu čerpať mladí i tí skôr narodení bez ohľadu na to, či bývajú vo veľkom dome, alebo menšom byte. Sauna do bytu vyznávača zdravého životného štýlu jednoducho patrí. Nie je nič príjemnejšie, ako sa po náročnom dni v práci upokojiť v saune alebo si v nej dopriať regeneráciu po tréningu v posilňovni.

Luxusné sauny do malých bytov

V prípade, že sa neviete zorientovať v ponuke sáun vhodných do priestorov s menšou rozlohou, máme pre vás niekoľko tipov, z ktorých si vyberú aj tí najnáročnejší.

EASY sauna je o jednoduchej dokonalosti

Názov EASY nemá táto sauna len tak náhodou. Pýtate sa prečo? Dôvodov je viacero. Je jednoduchá na inštaláciu, používanie i údržbu. Napriek všetkým spomenutým “easy” trendovo vyzerá a stane sa praktickou a štýlovou súčasťou interiéru.

Vyrába sa v neuveriteľných 34 veľkostiach, pričom najmenšia z nich je v rozmeroch 140 x 125 x 210 cm. To znamená, že sa zmestí aj do priestorov chudobnejších na metre štvorcové. Pokojne ju možno zaradiť medzi luxusné sauny.

Okrem voľby veľkosti si môžete nadizajnovať vzhľad sauny podľa vlastných predstáv a preferencií. Do ultra moderných interiérov sa hodí, napríklad vonkajšie biele prevedenie. Biela evokuje čistotu a opticky zväčšuje priestor. Samozrejme, na výber máte aj viacero odtieňov dreva.

Vnútorné obloženie pozostáva z jedle, orecha alebo švajčiarskej borovice. Očarí vás aj ambientné osvetlenie a opierky hlavy a chrbta dostupné vo viacerých farebných variantoch.

Vysúvacie fínske sauny v manuáli i automate

Ak ste si doteraz mysleli, že manuál a automat sú doménou prevodoviek v automobiloch, vyvedieme vás z omylu. Sauny S1, špeciálne konštruované pre malé interiéry, sa vysúvajú buď manuálne, alebo automaticky stlačením gombíka. Čím sú výnimočné?

Sauna S1 Manual disponuje robustným a štýlovým madlom, ktorým sa vysunie zo skrine. Model XS má vonkajšiu šírku 142 cm a hĺbku 160 cm, model XXS je o vonkajšej šírke 112 cm a hĺbke 160 cm. Za zmienku stojí aj intuitívne ovládanie a pripojenie do 230V zásuvky.

Na tomto type sauny budete milovať nielen maximálnu funkčnosť a skromné rozmery, ale aj trendový dizajn. Sauny sú obložené kanadským jedľovcom hemlock. Lavice vyrobené z abachi a čerešničkou na torte je štýlové saunové svetlo. Vnútorné obloženie si môžete zvoliť aj vo vyhotovení z voskovaného orecha alebo švajčiarskej borovice.

Predná časť sauny nemusí byť iba z klasického číreho skla. Alternatívou je bronzové či dokonca zrkadlové sklo.

Fínska sauna S1 automat sa vysúva automaticky. Stačí stlačiť gombík a o 21 sekúnd je sauna pripravená na použitie. Vysúvacia technológia eMove funguje spoľahlivo a hlavne bezúdržbovo. Bude vás slúžiť dlhé roky.

Určite oceníte skutočnosť, že na výber máte viacero modelov v rôznych rozmeroch i dizajne. Týka sa to aj voľby vonkajšieho a vnútorného prevedenia. Napríklad vnútorný obklad je dostupný v hemlocku, orechu alebo borovici.

Za všetkými hľadajte KLAFS

Všetky spomínané luxusné sauny do malých bytov pochádzajú od prestížnej značky KLAFS. Ide o nemeckého výrobcu, ktorý patrí medzi svetovú topku vo výrobe a predaji wellness zariadení.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.