Magazín o bývaní

Bezfalcové dvere rýchlo zmodernizujú interiér

418 0

Často sa pustíme do modernizácie bytu či domu nákupom nového nábytku. Rýchlo však zistíme, že to nestačí. Pokiaľ sme sa nezamerali na dôležité súčasti interiéru, obvykle to stále nie je ono. Začať by sme mali naopak. Od podlahy a od dverí. A sú to práve dvere, ktoré úplne zmenia charakter priestoru.

Začnite zmeny od dverí

Staré panelákové dvere, ale ani dvere v rodinných domoch z 80. rokov, už dávno neodpovedajú moderným dizajnovým trendom. Určite je čas ich vymeniť. Možná si hovoríte, že na dverách záleží menej než na sedačke či stoličkách v jedálni, ale opak je pravdou. Práve dvere prinesú najväčšie zmeny. Ich farba, dezén, voľba presklenia, ale aj typ dverí, vnesú do interiéru 21. storočie. Veľkým hitom sú bezfalcové dvere, ale aj dvere celosklenené. Kvalitnými značkami sú napríklad Porta, Defendoor a Invado dvere. Predáva ich e-shop Dvere Market.

Čo by ste mali vedieť o bezfalcových dverách?

Bezfalcové dvere identifikujete podľa toho, že dverné krídlo na jednej strane presne lícuje zo zárubňou. Dvere sú vďaka tomu veľmi elegantné a nevyčnievajú. Neosadíte ich do bežnej zárubne, preto sa dodávajú spolu so zárubňou.

Nezabudnite ani na kľučky

K moderným dverám patria samozrejme moderné kľučky. Aj keď prijateľnou voľbou stále zostávajú klasické kľučky štítové, modernými sú dnes hlavne rozetové kľučky. Zložené sú z dvoch dielov – zo samostatnej kľučky a z mini rozety prekrývajúcej otvor na kľúč. Výber je obrovský čo do tvaru aj použitého kovu. Výborne vypadajú na hypermoderných dverách pre moderný interiér, ale hodia sa aj na tradičné dvere. Veď v minulosti sa rozetové kovanie používalo bežne a nie je len doménou modernej doby.

Dvere by mali stáť na začiatku zmien

Vzhľad vnútorných dverí výrazne ovplyvňuje vzhľad celého interiéru. Ideálne je farbu, dekor aj celkový vzhľad premyslieť napríklad podľa farby okenných rámov, či podľa podlahy, pokiaľ už ju máte položené či zrekonštruovanú. Nezabudnite, že dvere budú súčasťou vášho interiéru dlhšie než nábytok alebo bytové textílie.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.