Magazín o bývaní

Plynový krb – náhrada klasiky s menšou námahou

2.56K 0

Plynová krbová vložka je vhodnou alternatívou pre všetkých tých, ktorí zbožňujú pohľad do plameňov, ale nemajú možnosť vystavať si krb na drevo. Ponúka dokonalú ilúziu plápolajúceho ohňa klasického krbu. Tie časy, kedy sa nad umelým polienkom kde-tu mihol nepresvedčivý modrý plamienok, sú už totiž dávno preč.

Krbová vložka

Krbová vložka

Jednoduchý na údržbu i prevádzku

Asi najväčšou výhodou krbu na plyn je nenáročnosť na prevádzku či údržbu. Zapálite ho pomocou diaľkového ovládača a už kúrite. Dokonca je možné regulovať intenzitu a žiaru plameňa. Môžete pokojne zabudnúť na zháňanie dreva, jeho uskladnenie či na pravidelné otravné vynášanie popola. Takéto pohodlie má však svoju cenu. Plynová krbová vložka bude na prevádzku drahšia ako v prípade klasického krbu na drevo. Na rozdiel od nich sa však pri plynových dá nastaviť požadovaná teplota v miestnosti, ktorá sa následne automaticky udržuje. Z krbu sa dá viesť aj potrubie na teplovzdušné vykurovanie priľahlých priestorov.

Jednoduchosť obsluhy umožňuje aj denno-denné prikurovanie, ak sa vám večer po príchode z práce zdá chladno. Úplne stačia dve či tri hodinky, čo by sa v prípade klasickej krbovej vložky ani neoplatilo.

Krbová vložka bez komína?

K inštalácii plynového krbu potrebujete vyvložkovaný komín na odvádzanie spalín. Takýto komín musí mať dva izolované prieduchy – jeden na prívod vzduchu na horenie, druhý zase na odvod spalín. Spaliny totiž okrem vodnej pary a CO2 obsahujú aj škodliviny, z ktorých sú najviac sledované oxidy dusíka. Tie môžu oknami prenikať aj do interiéru a tiež poškodzovať fasádu.

Takéto krbové vložky sú spravidla vykurované zemným plynom, v niektorých prípadoch je možné použiť aj propán-bután, kedy sa pripojí na fľašu s tekutým plynom. Takáto možnosť je riešením pre chaty či chalupy na miestach, kde nie je zriadený plynovod.

Ak by ste si chceli zakúpiť krbovú vložku, tak širokú ponuku nájdete na stránke krby-deltako.sk.

Foto: Bigstockphoto


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.