Magazín o bývaní

Veľké zmeny za rozumný rozpočet: Ako si zariadiť interiér v luxusnom štýle? Vyskúšajte tieto 3 tipy

381 0

Kvalitné materiály, jedinečný dizajn, luxusný nádych. Tým je povestný prémiový nábytok od popredných dizajnérov. Práve ten s ľahkosťou bežiacej gazely dokáže premeniť domov na oázu luxusu. Samozrejmosťou je aj prémiová cena. Luxusné bývanie však dokážete vytvoriť aj s umne vybranými interiérovými doplnkami. A ešte i za rozumný rozpočet. Ako na to? Vyskúšajte tieto tri tipy.

https://unsplash.com/photos/4HG3Ca3EzWw

Luxusné závesy, ktoré zmäkčia interiér

Praktické a zároveň dizajnovo jedinečné. Aj také môžu byť závesy, ktoré však často na škodu bývajú v interiéroch opomenuté. Pritom rafinovane dokážu pozdvihnúť štýlovosť bývania, vhodnou farebnou kombináciou vytvoriť požadovanú atmosféru a hlavne sú funkčné. Závesy totiž pomáhajú akustike, miestnosť príjemne zútulnia a ešte aj plnohodnotne nahradia vnútorné žalúzie.

Luxusné závesy potešia kvalitným materiálom pripomínajúcim divadelnú oponu. Ak si vyberáte závesy do spálne, určite zvoľte tzv. blackoutové, ktoré prispejú k vyššej kvalite spánku. Luxusný dojem zo závesov umocní vhodne zvolená dĺžka: ideálne pár desiatok centimetrov nad úrovňou okna až po zem. Bordová, horčicová, ale tiež čierna a fialová sú symbolom luxusu. Bola by škoda nemať ich doma.

Navoďte atmosféru luxusu tapetami

Aby steny pôsobili luxusným dojmom, nemusí na nich visieť originál Kompáneka či Medňanského. Rozpočtovo rozumným riešením s veľkým dopadom a vizuálnymi i funkčnými plusmi sú tapety. Nie však štandardné, ale vliesové. Aké sú ich výhody? Vliesové tapety sú vyrobené z netkaného textilu, teda už na pohľad aj dotyk sú iné, výnimočnejšie, luxusnejšie.

Môžu mať štruktúru, napríklad zamatové vliesové tapety prinesú 3D efekt, zlepšia akustiku miestnosti a prinesú požadovaný luxus. Nájdete ich aj v minimalistickom jednofarebnom prevedení s decentnou štruktúrou, ale tiež v bold dizajne s trblietavými motýľmi. Ak však hľadáte luxusne pôsobiace vliesové tapety, stavte na jednofarebnosť v zamatovom prevedení. A farba? Dajte prednosť svetlým neutrálnym či pastelovým tónom: svetlosivá, béžová či staroružová. V prípade, že hľadáte tapetu iba na jednu stenu, nebojte sa ani výrazných farieb.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/WQ35C1ZqCPk

Koberec, ktorý dovolí vyniknúť kráse podlahy

Prírodná drevená či svetlá podlaha je skvelým ťahom: miestnosť presvetlí, prispieva k dojmu čistoty i veľkorysosti a najmä ju dokáže opticky zväčšiť. Preto je skvelé ju doplniť aspoň jedným výrazným kúskom nábytku – či už kreslom v kráľovskej modrej, alebo gaučom v smaragdovej. V prípade, že aj nábytok máte v jemných pastelových tónoch alebo neutrálnych odtieňoch, riešenie je jasné: kusový moderný koberec.

Moderný kusový koberec dokáže byť umeleckým dielom položeným na podlahe. Nebojte sa siahnuť po výrazných, tzv. bold farbách a vzoroch. Béžový koberec pripomínajúci maliarsku paletu so škvrnami výrazných farieb: modrá, žltá, ružová. Alebo koberec, ktorý po krajoch zdobia farebné pásiky rôznej dĺžky a v strede nájdete klasický vzor. Skvelé riešenie, ktoré vdýchne vášmu domovu luxus a zároveň dávku originality.

Doplnky, ktoré pomôžu vdýchnuť vášmu domovu dávku luxusu, nájdete na www.ambiente.sk

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.