Magazín o bývaní

NOSENE príbeh voňavého second handu

370 0

“Šaty robia človeka”. Je to naozaj tak? Oblečenie zohráva významnú úlohu v našom živote a je určitým prejavom našej osobnosti. Ukážme svetu, že sa to dá aj šetrným spôsobom k planéte.

Pod pojmom NOSENE v spojitosti s noseným oblečením, si veľa ľudí môže vytvoriť predsudky, ktoré sú často spájané s odsudzovaním second handov a nakupovaním odevov z druhej ruky. Tieto predsudky sú však spoločnosťou vytvorené zbytočne a my by sme vám radi ukázali, prečo nie je v dnešnej dobe hanbou nakupovať nosené a použité veci, ale práve naopak.

Poďme sa na to spolu pozrieť.

Projekt voňavého second handu , ako sa zvykne označovať koncept NOSENE, vznikal v roku 2015. Nejedná sa len o akýsi typ sekáča, kde nájdeš množstvo použitého, starého, prinajhoršom zatuchnutého, či poškodeného a lacného oblečenia. Snažíme sa každému kúsku, ktorý nám príde do rúk vdýchnuť nový život, tým najviac ekologickým spôsobom. “Šaty robia človeka” a my chceme, aby aj vám priniesli nie len potešenie z ich nosenia, ale aj z dobrého pocitu, že ste pre tento svet niečo spravili. Ekologické zmeny a zlepšenie životného prostredia, prichádzajú s malými krokmi, ktorých každý z nás môže byť súčasťou. “Malý krok pre človeka, veľký skok pre ľudstvo.” Je dôležité si uvedomiť, že naša Zem je len jedna a kedy, keď nie teraz je vhodná chvíľa na to začať pre ňu niečo robiť. Kúpiť si lacné oblečenie z druhej ruky neznamená, že si chudobný, znamená to, že si uvedomelý a ohľaduplný voči životnému prostrediu. Náš second hand vám ponúka možnosť vidieť, že existujú riešenia, ako prezentovať vkusne a štýlovo veci, ktoré by v inom prípade skončili na skládke odpadu. Okrem toho, že vnášame do použitých šiat druhý dych, nevyužité oblečenie je každý mesiac posielané, ako hmotná pomoc pre občianske združenia alebo použité na recykláciu.

Ekologické alternatívy u nás nenájdeš len v oblečení, zákazníkom ukazujeme, že dôležitejšie ako štýl obliekania, je výber ich životného štýlu, ktorým môžu prispieť k zlepšeniu sveta okolo nich. V predajni nájdete od čistiacich prostriedkov do domácnosti aj ekologické doplnky, ako kabelky, tenisky, pančušky, silónky, či nádherné recyklované šperky. Žiť udržateľnejšie sa dá, preto poskytujeme u nás na predaj aj knihy s touto tematikou. V neposlednom rade medzi naše ponúkané produkty patrí  prírodná kozmetika – slovenská alebo česká, ktorá je rovnako ekologicky ladená v súlade s prírodou.

Fast fashion je celostvetový problém, ktorý netreba prehliadať a zatvárať pred ním oči. Preto si myslíme, že je nesmierne dôležité o tejto problematike nie len rozprávať, ale aj konať. Projekt https://nosene.sk/ je toho príkladom, ako ľudom príjemnou cestou ukázať, že kde je vôľa tam je cesta a aj vy sa môžete stať súčasťou veľkej zmeny.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.