Magazín o bývaní

Posilňovacia veža má mnoho výhod! Prečo sa oplatí mať ju doma?

523 0

Posilňovacia veža je multifunkčné zariadenie na tréning rôznych svalových skupín. Ak túžite po vyformovanej, pevnej a silnej postave, posilňovacia veža by rozhodne nemala ujsť vašej pozornosti. Takisto ak by ste chceli začať cvičiť, no z rôznych dôvodov pre vás fitness centrum nie je to pravé, na výbavu domácej posilňovne je ideálna – vďaka jedinému stroju si posilníte každú svalovú skupinu. Aké benefity vám cvičenie na posilňovacej veži prinesie?

Posilňovacia veža je naozaj pre všetkých

Zacvičia si na nej začiatočníci, ženy aj muži, občasní nadšenci fitness, ale aj tí, čo to s posilňovaním myslia naozaj vážne. Každý si totiž môže nastaviť úroveň záťaže v závislosti od individuálnych potrieb a aktuálnych schopností a vybrať si posilňovaciu vežu presne podľa svojich preferencií. Ak máte s cvičením s vlastnou váhou problémy, posilňovacia veža je pre vás ideálnym riešením.

Cvičenie na posilňovacej veži je šetrné ku kĺbom

Tréning na posilňovacej veži nezaťažuje kĺby tak, ako keby ste cvičili s voľnými váhami a skvelé je aj to, že na nej môžete cvičiť bez toho, aby ste potrebovali asistenciu. Ak máte možnosť si jednotlivé opierky a adaptéry polohovať podľa vašich proporcií a výšky, upravíte si uhol sedadla, výškové nastavenia predkopávania, cvičenie bude aj oveľa komfortnejšie.

Vaša postava sa zmení na nepoznanie

Pravidelným tréningom na posilňovacej veži výrazne vylepšíte vzhľad svojej postavy. Vaše svalstvo bude pevnejšie, fyzická kondícia omnoho lepšia a redukcia hmotnosti vám pôjde ľahšie. Tukové zásoby premeníte na svalstvo, naberiete svalovú hmotu a keďže na nej dokážete precvičiť všetky svalové skupiny, budete každý deň o kúsok bližšie k vysnívanej figúre.

Chudnutie pôjde ľahšie

Zvýšením sily a zlepšením držania tela to ale nekončí. Aj vaša stabilita, rovnováha, metabolizmus a pohyby tela budú lepšie a vďaka nárastu svalovej hmoty, ktorá potrebuje na svoje fungovanie omnoho viac energie ako tukové zásoby, rýchlejšie spálite nadbytočné kilogramy. Ženy sa nemusia báť toho, že by im cvičenie na posilňovacej veži premenilo postavu na poriadneho kulturistu, práve naopak, silovým tréningom či už len s vlastnou váhou, alebo aj so závažím, dosiahnu svoje ciele rýchlejšie.

Úspora času aj peňazí

To, že cvičiť doma je z dlhodobého hľadiska finančne výhodnejšie ako kupovať si každý mesiac permanentku do fitness centra, je asi každému jasné. Za zmienku stojí ale aj to, že ak si zadovážite multifunkčnú posilňovaciu vežu domov, nestratíte čas, ktorý by ste inak museli venovať ceste z a do posilňovne. Navyše, môže si na nej zacvičiť celá rodina.

Cvičenie v pohodlí domova kedykoľvek

Okrem zdravotných a finančných benefitov má vlastníctvo posilňovacej veže ešte ďalšie pozitíva. Jedným z nich je to, že keďže ju máte doma celú len pre seba, môžete si tréningy naplánovať tak, aby čo najlepšie vyhovovali vášmu časovému rozvrhu. Nikdy nebudete čakať v rade, kedy sa uvoľní, ako to býva často v posilňovniach, a navyše si môžete tréning spríjemniť obľúbenou hudbou podľa svojho gusta.

Na webe hop-sport.sk si môžete vybrať kvalitnú posilňovaciu vežu do vášho domáceho fitka: https://hop-sport.sk/posilnovacie-veze/ a o pár dní už môžete spoznávať všetky výhody, ktoré vám ponúka.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.