Magazín o bývaní

Interiérové inšpirácie, ktoré vás určite zaujmú

2.99K 0

Z času na čas potrebuje aj náš domov trošku oživiť. Niekedy stačí vymeniť pár dekorácií za nové a interiér tak dostane druhý dych. Ak hľadáte inšpirácie, ako skrášliť váš domov, inšpirujte sa napríklad týmito.

Interiérové inšpirácie

Interiérové inšpirácie

Farebné „ošatenie“ okien

Klasické biele záclony sú už dávno OUT. V súčasnosti sa dostávajú do popredia práve jednoduché farebné záclony dlhé až po zem. Vynikajúco vyniknú vo veľkých predsieňach. Svoje využitie však nájdu aj v obývacej izbe (samozrejme jedine vtedy, ak nie je pod oknom vykurovacie teleso). Záclony sú tieniaci prvok, bez ktorého by sme si náš domov ani nevedeli predstaviť. Odporúčame vám vyberať si záclony z týchto materiálov – z organzy, zo semiororganzy, z batysí. Farebné prevedenie záclony zlaďte s ostatnými dekoračnými doplnkami – s dekami, s dekoračnými vankúšmi, s vázami.

Ak by ste nechceli záclonu, ale chceli by ste skôr závesy, pokojne si môžete do interiéru „doniesť“ aj závesy. Hovorí sa, že závesy zavesia nudu na klinec. Čosi pravdy na to predsa len bude. Závesy sa môžu stať skutočnou dominantou interiéru. Pri výbere však dávajte pozor na dĺžku moderných závesov.

Kombinácia farebnej deky, dekoračných vankúšov a sedačky v neutrálnych farbách

V obývacej izbe určite oceníte pohodlné sedacie súpravy s pevnými operadlami a kvalitným sedením. Aby ste však svoju jednofarebnú (čiernu, sivú, hnedú) sedaciu súpravu dokázali aspoň určitým spôsobom oživiť, kúpte si pekné deky vo výrazných farbách – jednu si nechajte na prikrývanie, keď vám náhodou pri pozeraní obľúbeného televízneho programu ostane zima a druhú na ochranu povrchu sedacej súpravy. Ideálnou kombináciou je žltá, petrolejová a sivá farba. Krásnou kombináciou je aj kaki zelená s béžovou.

Čo sa týka dekoračných vankúšov, vyberajte si vankúše s prírodnými vzormi, poprípade s geometrickými tvarmi. Nenechajte vašu jednofarebné sedačku v neutrálnych farbách holú a oživte ju farebnými sýtymi odtieňmi.

Odporúčame vám vyskúšať ombré efekt práve na stenách za sedacou súpravou. Steny budú vyzerať naozaj vynikajúco!

V jednoduchosti je krása

Príliš preplnené interiéry nie sú už dávno v móde. V interiéroch slovenských domácností prevláda škandinávsky dizajn. V jednoduchosti je krása a v tomto prípade to určite platí. Osviežte interiér vášho domova svetlými odtieňmi nábytku a podlahy a skombinujte ich s farebnými doplnkami – obrazmi, dekami, farebnými krištáľovými vázami. Namiesto hranatého čalúneného nábytku vyberajte ten oblý. Orientujte sa na škandinávsky štýl interiérového dizajnu. Takto zariadený domov osviežite živými kvetmi, nápaditými obrazmi a nepochybne aj krásnymi záclonami.

Hľadáte inšpirácie, ako si váš domov trošku oživiť? Ak áno, inšpirujte sa tými našimi.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.