Magazín o bývaní

Malé kuchyne s veľkým kreatívnym potenciálom

669 0

Malé kuchynské priestory nemusia byť nevyhnutne kameňom úrazu vašej domácnosti. Skúste využiť malý priestor na realizovanie svojej kreatívnej stránky. Pomôcť z mála urobiť veľa vám môže nielen dokonalé usporiadanie priestoru a spotrebičov, ale aj kreatívne uloženie hrncov a panvíc, či iné vylepšenia.

Ak neviete ako na to, prinášame niekoľko tipov ako to zvládnuť rýchlo a bez zbytočnej námahy.

  1. Pridajte farby

Ak chcete vašu kuchyňu urobiť väčšou najmä opticky, je vhodné ak zvolíte typ kuchyne, ktorej skrinky majú viacero odtieňov či kombinujú rôzne farby. Ak je to možné, voľte v menších priestoroch otvorené skrinky a farebných kuchynských pomocníkov a doplnky.

  • Buďte kreatívni so skladovacími priestormi

Pri malých priestoroch je vhodné zvoliť celostennú kuchynskú linku, do ktorej dokážete naukladať množstvo hrncov či kuchynských pomocníkov. Okrem toho si môžete zadovážiť potravinovú skriňu, ktorá vám pomôže so skladovaním potravín, pochutín, korenín či dokonca minerálnych vôd.

  • Použite rôzne závesné mechanizmy

Do potravinovej skrine či iných kuchynských skriniek primontujte závesné skladovacie mechanizmy, do ktorých môžete ukladať fľaštičky, koreniny alebo zavesiť naberačky. Získate tak veľké množstvo odkladacieho priestoru.

  • Vstavané spotrebiče

Aby ste v kuchyni ušetrili miesto, je vhodnejšie zvoliť spotrebiče, ktoré sú ukryté v skrinkách alebo zakomponované medzi skrinkami. Vstavaná umývačka riadu sa pohodlne zmestí do spodnej skrinky, pričom je však potrebné dať pozor, aby bola blízko prívodu vody a odpadov.

Vstavaná rúra zasa lepšie vynikne bez čelných dvierok, pretože tak môžete lepšie sledovať ako sa vám jedlo pripravuje.

  • Upracte a zorganizujte si skrinky

Môže sa to zdať ako zbytočná rada, veď skrinky sa snažíte mať predsa vždy upratané, ale nie je upratané ako upratané. Nielen pre lepšiu prehľadnosť, ale najmä kvôli šetreniu miesta je vhodné mať veci v skrinkách upratané v organizéroch.

Nemáme na mysli len organizér na príbor, ale aj rôzne boxy na koreniny, sladkosti, čaje či iné drobnosti. Pokiaľ máte v kuchyni veci, ktoré používate iba málokedy, jednou z možností je odložiť ich do odkladacieho boxu a položiť ich na kuchynskú linku, kde vám nebudú zavadzať.

  • Zbavte sa nepotrebností

V každej domácnosti sa občas nahromadia veci, ktoré sa nevyužívajú. Ak preto máte v kuchyni kuchynského pomocníka alebo šálky, ktoré iba zaberajú miesto, je lepšie ich niekomu darovať ako si nimi zmenšovať potrebný priestor. Odkladanie na horšie časy v malých priestoroch nie je na mieste, a preto sa zbavte všetkého nepotrebného.

Aj malé kuchyne môžu byť krásne a vysoko funkčné. Stačí len všetko správne premyslieť, uložiť alebo vytriediť a môžete pokojne začať variť.

Zdroj obrázka:

New Africa / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.