Magazín o bývaní

Striekaná a fúkaná izolácia sú modernými metódami zateplenia

316 0

Energetická kríza rozhýbala aj tých, ktorí zaizolovanie domov a iných objektov stále odkladali. V dnešnej dobe je nevyhnutnosťou. Nemalo by to však znamenať, že bez rozmyslu siahneme po prvom type izolácie, ktorá sa nám naskytne. Ideálnymi a rýchlo realizovateľnými technológiami zateplenia sú striekaná a fúkaná izolácia.

Striekaná izolácia má perfektnú priľnavosť

Moderné izolácie sa neustále zdokonaľujú. Stále žiadanejšie sú dnes kvalitné striekané PUR izolácie. CizolTech je tepelná izolácia vhodná pre šikmé aj ploché strechy, terasy, tiež pre obvodové steny a izoláciu podláh, vrátane záťažových. Táto revolučná technológia zateplenia sa začala používať zhruba pred tridsiatimi rokmi, avšak ako striekaná PUR izolácia je revolučnou novinkou s mnohými výhodami pri zatepľovaní rodinných domov, bytových domov, tiež priemyselných hál, poľnohospodárskych budov aj verejných budov.

V porovnaní s klasickými spôsobmi izolácie je striekaná izolácia charakteristická svojou perfektnou priľnavosťou k rôznym povrchom. Pena po nastriekaní niekoľkonásobne zväčší svoj objem, vďaka čomu sa dokáže dostať aj do tých najmenších spár, ktoré by inak spôsobovali úniky tepla. Striekaná PUR izolácia zaistí 50 až 70% úsporu tepla. Je zdravotne nezávadnou a taktiež vhodnou pre alergikov. Má schopnosť zamedzovať vzniku plesní. Izolácia je tvarovo stála a má nízku hmotnosť.

Fúkaná izolácia s ekologickým benefitom

Ďalším typom modernej izolácie je kvalitná ekologická fúkaná izolácia CizolTech. Hodí sa pre podkrovia, drevené trámové stropy, dvojplášťové strechy aj pultové strechy. Aplikuje sa väčšinou v hrúbke 250 až 500 mm. Ide o cenovo veľmi dostupný spôsob zateplenia s úsporou energie 30 až 50 %. Aplikovať sa dá v podstate v akomkoľvek ročnom období, takže aj v zime. Fúkaná izolácia má dlhú životnosť, odoláva plesniam, škodcom a taktiež požiaru. Zatepliť dokáže aj ťažšie dostupné miesta.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.