Magazín o bývaní

7 odpovedí na najčastejšie otázky o plastovom pletive

431 0

Oplotenie pozemku nemusí byť komplikovaný proces, avšak stále si vyžaduje potrebný čas na realizáciu. Ešte pred samotným výberom by ste si mali zmerať celkovú dĺžku oplotenia a až následne vyberať už konkrétne pletivo.

Plotové pletivo musí byť v prvom rade pevné, aby vydržalo nápor vetra prípadne ataky psov, ale tiež aby sa nedalo len tak ľahko preliezť alebo preskočiť. Jedným z najpoužívanejších je v tomto ohľade plastové pletivo.

Nedajte sa však zmiasť jeho názvom, pretože nie je vyrobené úplne celé z plastu, ale je len zvonka poplastované. Jeho vnútro pritom tvorí kvalitný pozinkovaný drôt, ktorý je obalený vrstvou PVC.

Odpoveď na prvú otázku „ako sa vyrába plastové pletivo?” by sme teda už mali zodpovedanú, preto sa môžeme vrhnúť na ďalších 6.

Aké sú výhody použitia plastového pletiva na oplotenie pozemku?

Výhodou plastového pletiva oproti ostatným typom je to, že je oveľa lacnejšie a ľahšie. Z dôvodu nízkej hmotnosti je preto aj jednoduchšie na prepravu a inštaláciu. Taktiež nepotrebuje častú údržbu a prispôsobí sa akémukoľvek typu terénu.

Je možné použiť plastové pletivo na oplotenie celej záhrady?

Áno, plastové pletivo môžete použiť aj na oplotenie pozemku a celej vašej záhrady. Okrem toho je vhodné aj na oplotenie športovísk alebo iných areálov, pretože je k dispozícii vo viacerých rozmeroch.

Aké rozmery plastového pletiva sú dostupné?

V ponuke môžete nájsť plotové pletivo viacerých variantov, ktoré sú dostupné vo veľkostiach s výškou 125 cm, 150 cm, 160 cm 175/180 cm a 200 cm. Niektoré druhy nájdete v našej ponuke aj s výškou 100 cm.

Viem plastové pletivo namontovať aj sám bez akejkoľvek pomoci?

Áno, uvedené druhy plastového pletiva viete namontovať aj bez pomoci, avšak tá sa predsa len vždy hodí. Na druhej strane je toto plotové pletivo jednoduché na inštaláciu, avšak stále odporúčame dodržiavať správne postupy a bezpečnostné opatrenia.

V akej cenovej relácii sa pohybuje plastové pletivo?

Ceny plastového pletiva nie sú jednotné, záleží samozrejme na potrebnom množstve. Cena sa tiež líši od toho, aký typ a výšku pletiva si vyberiete. Z týchto dôvodov môžete na trhu nájsť pletivá v hodnote 20€, 50€, ale aj 150€. Výslednú sumu si na základe vašich rozmerov môžete vypočítať aj pomocou online kalkulačky.

Ako prebieha inštalácia pletiva?

Pri montáži nebudete potrebovať len samotné pletivo, ale aj nosné stĺpiky, ktoré ho budú držať. V prípade, že by ste potrebovali oplotiť svoj pozemok a máte psa, ktorý sa rád podkopáva, tak určite odporúčame aj podhrabové dosky. Celkový postup inštalácie je však jednoduchý, než sa môže na prvý pohľad zdať.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.