Magazín o bývaní

Vyskúšajte prípravky do umývačky riadu Finish a krok vedľa rozhodne neurobíte

2.39K 0

Drahá a výkonná umývačka riadu predstavuje pre dokonale čistý a lesklý riad iba polovicu úspechu. Ak z nej po umytí nechcete vyberať hrnce a taniere so zvyškami jedla, prípadne matné poháre so šmuhami, musíte používať kvalitné čistiace prostriedky. Špecialista na prípravky do umývačky riadu značky Finish ponúka produkty, ktoré vás svojou účinnosťou príjemne prekvapia. Navyše, ich pravidelné používanie odporúčajú aj poprední výrobcovia umývačiek riadu.

Tablety, kapsule alebo soľ?

Pri výbere vhodného prostriedku do umývačky riadu z rady Finish si môžete vybrať medzi umývacími a multifunkčnými prípravkami, ktoré sa vyrábajú v rozličných formách. Umývacie prípravky iba zaisťujú odstraňovanie nečistôt a pre správnu funkciu umývačky je nevyhnutné spolu s nimi dopĺňať aj leštidlo a regeneračnú soľ. Multifunkčné prípravky sú zase tie, ktoré už v zložení leštidlo i soľ obsahujú. Čo sa týka foriem, v akých sa prostriedky do umývačky riadu vyrábajú, poznáme nasledovné druhy:

  • prášky do umývačky riadu,
  • gély do umývačky,
  • lisované tablety,
  • kapsuly (plnené práškom alebo gélom).

Prášky a gély predstavujú tradičné riešenie, no pred použitím je potrebné ich vopred odmerať. Pri tabletách a géloch táto povinnosť odpadá, keďže tu sú už čistiace a leštiace látky naporciované na jednotlivé dávky. Kapsuly sa na rozdiel od tabliet pred použitím nevybaľujú, pretože ich obal sa vo vode samovoľne rozpustí.

Finish tablety do umývačky

Tablety do umývačky majú zásadný vplyv na výslednú čistotu riadu. Medzi ich hlavných predstaviteľov patrí Finish Quantum – All in 1 . Svojím zložením efektívne pôsobí aj proti tým najodolnejším mastnotám a zanecháva žiarivo čistý riad bez nutnosti pridávania ďalších prípravkov. Tablety sa ľahko dávkujú – stačí použiť jednu plne rozpustnú tabletu na 1 umytie. Nezabudnite, že pre dosiahnutie dokonalých výsledkov je optimálna teplota vody pri umývaní 52 až 60 °C.

Finish gélové kapsule do umývačky

Veľkou výhodou gélových kapsúl do umývačiek je ich jednoduché použitie (bez rozbaľovania kapsule z obalu) a rýchla rozpustnosť. Napríklad Gélové kapsule Finish Powerball Quantum prinášajú riadu bezchybnú čistotu a lesk. Unikátna formula Powerball s extra koncentrovanou silou si hravo poradí s odstránením hrubých nečistôt, zaschnutého jedla, ale i usadenín od čaju a kávy. Vďaka výborným odmasťovacím schopnostiam bez ťažkostí zbaví riad aj odolnej mastnoty a zároveň chráni umývačku a filter pred vodným kameňom. Bonusom je funkcia leštidla, soli a predmáčania odolných nečistôt v jednom.

Čistiaci prášok do umývačky Finish

Finish čistiaci prášok obsahuje aktívne zmäkčujúce látky, ktoré dokážu zmäkčiť i tie najtvrdšie nečistoty. Stačí, ak doplna nasypete prášok do priehradky na čistiaci prostriedok v umývačke riadu. Ak potrebujete umyť veľmi znečistený riad alebo máte tvrdú vodu, použite o čosi viac čistiaceho prostriedku. Ak máte veľmi mäkkú vodu, nasypte prášku o niečo menej. Optimálna teplota vody pri umývaní riadu s použitím čistiaceho prášku je 60 °C.

Špeciálna soľ do umývačky riadu Finish

Najväčším nepriateľom každej umývačky riadu je vodný kameň. Práve usadeniny z vody môžu veľmi rýchlo ovplyvniť jej výkon a výsledky umývania riadu. Aby ste zabránili vápenitým usadeninám, je potrebné používať prípravky určené na zmäkčenie vody do umývačky riadu. Pravidelné používanie Finish špeciálnej soli chráni umývačku riadu, filter, ostrekovacie ramená, ako aj riad a príbor.

Doplnkový sortiment Finish pre umývačky riadu

Počas fázy, keď už boli čistiace prostriedky z umývačky vypustené do kanalizácie, sa na riade tvoria škvrny a povlak. Práve na takéto prípady slúži Finish leštidlo do umývačky. Poskytuje ochranu pred usadeninami a vodným kameňom pre riad, sklo, hrnce, príbory, ale i samotnú umývačku riadu a filter. So svojou Quick Dry – formulou rýchlo vysuší riad a dodá mu žiarivý lesk. Uvoľňuje sa počas cyklu leštenia a znižuje povrchové napätie vody, ktorá tak z riadu rýchlo stečie. Výsledkom je lepší leštiaci účinok a riad bez škvŕn a matného povlaku.

Postupom času sa v umývačke riadu môže usadzovať vodný kameň a mastnota. Aby ste tieto usadeniny efektívne odstránili, musíte použiť kvalitný prostriedok na čistenie umývačky. Finish čistič umývačky riadu dokáže zdolať tieto usadeniny bez námahy – dokonca aj na ťažko dostupných miestach, ako sú ostrekovacie ramená, filter a rúrky.

Ďalší produkt od výrobcu Finish poskytuje ochranu proti vodnému kameňu, vyblednutiu dekorácií, ochranu lesku smaltu a hladkých sklenených povrchov. Častým umývaním sa totiž môžu sklá trvalo zakaliť a dekoračné prvky a farby na porceláne a smalte môžu ľahko vyblednúť. Finish Protector je expert na ochranu farebných a sklenených povrchov. Stará sa o každý povrch a zachováva farby, dekoráciu a lesk i pri vysokých teplotách. Medzi jeho plusy môžeme zarátať aj to, že pôsobí aj počas krátkych programov.

Na Finish sa môžete spoľahnúť

 Pri výbere ideálneho čistiaceho prostriedku ide o viac, než len o formu alebo zloženie. Je potrebné vziať do úvahy aj to, či je priateľský k životnému prostrediu, či je dostatočne efektívny alebo aké náklady pre vás predstavuje jeho používanie. Produkty na automatické umývanie riadu značky Finish sa biologicky rozkladajú, pretože ekologická bezpečnosť produktov je rovnako dôležitá pre spotrebiteľov, ako aj pre výrobcov. Okrem toho Finish je najčastejšie odporúčaná značka výrobcami umývačiek riadu a renomovanými výrobcami skiel a porcelánu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.