Magazín o bývaní

Prerábanie bytu začnite od podlahy

768 0

Vkus ľudí sa mení a je veľmi pravdepodobné, že čo sa vám páči v súčasnosti, sa vám zrejme o pár rokov už páčiť nemusí. Je možné, že si na to len časom zvyknete a budete to akceptovať také, aké to je. Nebude sa vám to chcieť zmeniť. Prečo aj? Mohlo by to byť trochu nákladné a je s tým tiež veľa práce. Ale naozaj vám nestojí trocha financií a času za to, aby ste sa svojím bytom prechádzali s radosťou?

Prvá voľba pre všetkých

Asi najčastejšou voľbou majiteľov bytov a domov sú plávajúce podlahy. Majú nesporné výhody, vyzerajú moderne a dokonca nepotrebujete ani pomoc s ich osadzovaním, pretože to zvládne takmer každý. Stačí si vybrať správny odtieň, objednať si aspoň približný počet balíkov na rozmer izby a môžete pokladať alebo to nechať v rukách osvedčených odborníkov.

Hotová podlaha vyzerá naozaj nádhernečisto. Ľahko sa udržiava a nie je problém ju ani povysávať. Medzi drobnú nevýhodu môže patriť to, že by nemala prísť do kontaktu s vodou. Ak si ale každý dáva pozor, netreba sa ničoho báť. Ide o zlatú strednú cestu, pričom priaznivá cena a kvalita materiálu hovoria v prospech tejto voľby.

Zaujímavá cenová ponuka

Aj keď sa to tak nemusí zdať, v niektorých prípadoch je výhodnejšie kúpiť laminátové podlahy. Vyhľadávané sú najmä kvôli naozaj dobrej odolnosti v rôznych priestoroch, ako napríklad v kuchyni, kde sa stane naozaj často, že vám niečo spadne na zem. Táto podlaha dokáže taktiež krásne imitovať drevo, takže aj s ňou máte zaručený moderný štýl domova.

Rovnakou nevýhodou môže byť to, že by sa nemala pokladať do izieb s vyššou vlhkosťou. To ale vyváži jej jednoduchá manipulácia pri pokladaní, a rovnako aj jej izolačné vlastnosti. Tie sa netýkajú len tepla, ale aj akustiky, takže v bytovkách by ste mohli aspoň mierne odhlučniť susedov, ktorých inokedy počujete každý deň.

Zdroj obrázka:

Alexandre Zveiger / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.