Magazín o bývaní

Kontinentálna posteľ pre pohodlný spánok

3.27K 0

Ak hľadáte novú posteľ, určite vám neušiel pojem kontinentálna posteľ. Tie práve prežívajú aj u nás veľký úspech. V čom sa tieto postele líšia od ostatných a prečo sú tak obľúbené?

Kontinentálna posteľ

Kontinentálna posteľ

Základom je kvalitný spánok

Určite z vlastnej skúsenosti viete, aký dôležitý je dlhý a výdatný spánok nielen pre vaše telo, ale aj psychickú pohodu. K faktorom, ktoré vplývajú na kvalitu spánku, nepochybne patrí aj posteľ a matrace. Ak si dávate na kvalite lôžok záležať, investícia do kontinentálnych postelí nebude márna. Tento trend sa začal rozmáhať po celom svete.

Kontinentálna posteľ je výborným riešením aj pre alergikov. Čím vyššie ste totiž od podlahy, tým menej sa nadýchate prachu, ktorý sa na nej nachádza.

Čo je to tá kontinentálna posteľ?

Kontinentálne postele sú vysoké lôžka s premyslenou konštrukciou a anatomickým matracom. Vďaka základne zloženej z niekoľkých vrstiev poskytuje dostatočnú oporu, pocit pohodlia a mäkkosti. Americká alebo kontinentálna posteľ je typická čelom a vysokým sedom. Je zložená z posteľovej základne s pružinovým sedom, tzv. boxspringu, posteľového čela a nožičiek. Takéto vrstvenie je dobré z relaxačného aj hygienického hľadiska.

Boxspring sa skladá z vrchného tenkého matracu, tzv. toppera, ktorý sa väčšinou vyrába z pamäťovej peny kvôli príjemnému mäkkému pocitu pri ľahnutí. Ďalšou vrstvou je nosný pružinový matrac, ktorý slúži ako ventilačný a ortopedický podklad. Ten by mal telu poskytovať dostatočnú podporu pri všetkých polohách. Nosný rám potom zaručuje, aby sa váha tela rozložila čo najlepšie.

Zmestí sa aj úložný priestor

Mnohí výrobcovia ponúkajú postele na mieru, kde je možné okrem rozmerov, čalúnenia či zloženia matracu zvoliť aj to, či chcete úložný priestor. Dajú sa však aj zohnať klasicky sériovo vyrábané postele.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.