Magazín o bývaní

Flanelové obliečky pre dobrý spánok

283 0

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že kvalitný a zdravý spánok závisí len od správneho vankúša, matraca a postele. Netreba však zabúdať na hmatové vnemy – kvalitná posteľná bielizeň dokáže poskytnúť pohodlie, útulnosť, úplné zotavenie tela a veselé ranné prebúdzanie. Flanelové obliečky vás zahrejú počas chladnej noci. Sú mäkké, teplé a zároveň nenáročné na starostlivosť.

Flanel je typ tkanej látky, ktorá je príjemná a hebká na dotyk. Materiál môže byť vyrobený z prírodnej vlny, bavlny alebo syntetických vlákien. Už dávno začali pastieri z Walesu tkať flanel z prírodnej vlny. Takáto tkanina ich dokonale zahriala vo veternom a vlhkom počasí. Moderný flanel je vyrobený z rôznych materiálov. Okrem toho listy tohto materiálu existujú v rôznych odtieňoch, modeloch a štýloch.

V procese výroby flanelu (alebo moderne povedané rozprávkovej látky) sa používajú prírodné vlákna z bavlny a vlny. Na útulnú spodnú bielizeň v spálni sa však hodí len bavlnený flanel.

Vysokokvalitné flanelové posteľné obliečky sú dokonale priedušné a umožňujú pokožke dýchať. Nedokážu odpudzovať vlhkosť, to však neznižuje ich obľúbenosť a pripútanosť používateľov k nim.

Flanelové obliečky majú mnoho výhod:

• jemnosť a hebkosť, ktorá sa po umytí zvyšuje;

• hygiena – táto tkanina je zlým prostredím pre rozmnožovanie baktérií;

• hypoalergénnosť – prírodná bavlna nespôsobuje negatívne reakcie tela;

• cenová dostupnosť – cena tohto materiálu je veľmi nízka, čo je významnou výhodou pre každú rodinu.

Pravidlá starostlivosti o flanelové obliečky

Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky.

Ručné alebo strojové umývanie je prijateľné, najlepšie v miernom režime. Môžete použiť širokú škálu čistiacich prostriedkov (gél, prášok, kondicionér atď.). Výnimkou sú napríklad bielidlá a silné látky, pretože oslabujú vlákna.

Škvrny nešúchajte.

Obliečku krátko namočte do mydlového roztoku a potom začnite prať. Aby flanel zostal mäkký, môžete do 10 litrov vody pridať lyžicu glycerínu.

Nesušte na ohrievači.

Flanelová bielizeň sa odporúča sušiť prirodzene, mimo vykurovacích zariadení a priameho slnečného žiarenia.

Obliečky a iné flanelové výrobky sú vhodné pre deti, dospelých aj novorodencov. Dokonca aj plienky pre bábätká sú vyrobené z tohto materiálu, pretože je mimoriadne príjemný na citlivú pokožku a nespôsobuje podráždenie, vďaka čomu je spánok neskutočne pohodlný a pokojný.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.