Magazín o bývaní

Doplnky, ktoré by nemali chýbať vo vašej kúpeľni

697 0
Zdroj obrázku: { Photographee.eu} / Shutterstock.com

Ak si zariaďujete kúpeľňu, je dôležité aby plnila nielen svoj praktický účel, ale zároveň vytvárala príjemný pocit pohodlia. Aby ste v nej mohli pohodlne relaxovať a čas v nej stráviť prospešne pre seba, poobzerajte sa po užitočných a vkusných doplnkoch s príťažlivým dizajnom. Záves do sprchy, polička do kúpeľne či estetická zarážka do dverí k nim určite patria. Úžasne doplnia a skrášlia kúpeľňový priestor a vďaka svojej funkčnosti sa stanú vašimi neoceniteľnými pomocníkmi.

Záves do sprchy

Záves do sprchy nielenže skvelo zachytí množstvo vody svojou vnútornou stranou, ale vďaka vonkajšiemu vzhľadu vytvára v kúpeľni príťažlivú dekoráciu. Môžete ho využiť pre sprchovací kút i vaňu. Na trhu nájdete široký sortiment modelov vyrobených z rozmanitých materiálov a v odlišných veľkostiach. Najčastejšie používaným výrobným materiálom je plast, PEVA  alebo kvalitná tkanina. Plastový typ si vás získa nielen svojou mimoriadnou vodeodolnosťou, ale i prijateľnou cenou, i keď sa vám bude možno trocha lepiť na telo. Vzhľadom k jeho nízkym obstarávacím nákladom ho môžete po opotrebovaní častokrát meniť.

Modernejším variantom je záves do sprchy vyhotovený z PEVA, teda polyetylénvinylacetátu, ktorý je šetrnejší k životnému prostrediu, pretože neobsahuje žiadne molekuly chlóru. Je 100 % odolný voči vode i tvorbe trhlín, vyniká vysokým leskom a je cenovo porovnateľný s PVC modelmi. Textilný záves vás milo prekvapí prvotriednou kvalitou, vysokou gramážou, ale i tým, že sa na telo nelepí. Je vyrábaný z polyesterovej tkaniny so špeciálnym povrchovým prevedením, ktoré vynikajúco odpudzuje vodu a zvyšuje nepriepustnosť látky. Máte možnosť si ho zakúpiť v nádherných farebných odtieňoch s očarujúcimi motívmi prírody, ktoré perfektne ozvláštnia nejednu kúpeľňu.

Polička do kúpeľne

Fantastickým riešením pre uloženie kozmetiky, šampónov, sprchových gélov, toaletných vôd i hydratačných krémov je polička do kúpeľne. Môžete si ju zakúpiť v rozličných materiálových vyhotoveniach, od oceľovej, sklenenej, plastovej, pochrómovanej, kovovej až po vysokokvalitnú nerezovú. Odoláva korózii, poškodeniu i nánosom prachu. Na stenu ju pripevníte dvoma spôsobmi, pomocou prísaviek bez nutného vŕtania, alebo jednoduchým navŕtaním do steny. Je úžasné, že môže byť upevnená kdekoľvek na stene, ale aj v rohu miestnosti ako jeden, dva, tri či štyri spojené regály umiestnené pod sebou. Majte na pamäti, že prísavky je možné kedykoľvek zložiť a premiestniť bez zanechania stôp po lepidle. Vďaka špeciálnej lepiacej hmote vydržia aj extra silnú dlhodobú záťaž s vyššou hmotnosťou.

Určite neoľutujete, keď siahnete po teleskopickej poličke s jedinečnou možnosťou vysúvania pomocou pohyblivých koľajničiek. Nadchne vás tým, že sa veľmi jednoducho inštaluje, výšku jednotlivých regálov si regulujete sami a v jej zostave často objavíte aj nerozbitné otočné zrkadlo. Tento doplnok sa veľmi rýchlo stane ideálnym pomocníkom vo vašej  kúpeľni, kde vám poslúži na odkladanie kozmetických prípravkov i uterákov.

Zdroj obrázku: {Archi_Viz} / Shutterstock.com

Praktický doplnok do každej domácnosti

Mnohokrát dokážu aj drobné doplnky priniesť do vášho príbytku príjemnú zmenu a nemusí ísť pritom zrovna o kúpeľňu. Napríklad taká zarážka do dverí. Je jednoduchou a praktickou pomôckou so schopnosťou zabrániť nežiadúcemu zatvoreniu dverí, privretiu prstov, ale aj chladnému prievanu. Znamenite sa postará o bezpečnosť i pohodlie vás a vašich detí a dokáže tak predísť mnohým nepríjemným situáciám. Jej funkciu oceníte v ktorejkoľvek miestnosti bytu alebo domu. V detskej i obývacej izbe, kuchyni či spálni. Súčasný trh ponúka široký výber jej materiálového prevedenia. Vybrať si môžete z bohatej ponuky nerezových, gumových, plastových, látkových, kovových, drevených i silikónových modelov v rôznych zaujímavých tvaroch, veľkostiach i odlišnej gramáži. Určite vás upútajú modely v tvare valca, klinu, ale i milých zvieratiek v pastelových farebných odtieňoch. Ich montáž nie je vôbec náročná. Jednoduchým spôsobom ich pripevníte na kľučku dverí, prilepíte na stenu  alebo necháte voľne stáť na podlahe bez skrutkovania. Vďaka svojej váhe a nekĺzavej povrchovej úprave si voľne stojace typy dokážu udržať pevnú stabilitu.

Ďalšou možnosťou je upevnenie zarážky o podlahu pomocou lepidla, špeciálnej skrutky s hmoždinkou alebo za pomoci betónovej kotvy. Týmto spôsobom sa dá účelne využiť napríklad magnetická zarážka do dverí. Tvoria ju dve časti, magnet a držiak na dverné krídlo. Po pripevnení magnetickej časti o podlahu a inštalácii držiaka na dvere sa magnet priblížením krídla dverí pomocou unikátneho systému zdvihne, rýchlosť zatvárania dverí sa zníži až pokiaľ sa nedosiahne ich úplne zastavenie.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.