Magazín o bývaní

Oživte svoju spálňu s novými jarnými obliečkami

643 0

Príroda sa za oknami prebúdza, objavujú sa prvé púčiky kvetov a cez deň nás opäť sprevádza štebot vtákov. S príchodom jari stúpajú aj teploty, takže je na čase odložiť ťažké obliečky z česanej bavlny. Ak chcete dodať spálni svieži vánok, jarné obliečky vám s tým hravo pomôžu.

Nové vzory prebudia krásu vašej spálne

S príchodom jari prichádzajú aj pestrejšie motívy a tenšie materiály obliečok. Ak túžite po novej spálni, ktorá bude žiariť luxusom, vyskúšajte jeden z jarných motívov obliečok. Nezabúdajte, že sú to práve obliečky, ktoré dominujú každej ustlanej posteli. Preto by ste si mali pri výbere vopred premyslieť, ako sa vám budú obliečky hodiť do interiéru.

Pre správne zladenie vám odporúčame kvetované motívy, zeleň, motýle či zamilované srdiečka. Nič nepokazíte ani motívmi stromov či rôznymi lúčnymi motívmi. S jarou ide ruka v ruke aj Veľká noc, takže sa pripravte aj na prezliekanie dekoračných vankúšov vo vašej obývačke. Sviatočné motívy so zajačikmi, kraslicami a korbáčmi môžu doplniť vašu sviatočnú výzdobu aj v detskej izbe.

Jarné noci sú ešte vždy chladné – vyberte ten správny materiál

Jarné slnko už síce dráždi mladé púčiky, ale v noci môže teplota stále klesnúť pod nulu. Aký materiál teda vybrať, aby boli aj jarné noci príjemným zasnívaným oddychom? Celosezónnou tradíciou sú bavlnené obliečky, ktorými nikdy nič nepokazíte. Bavlna je známa svojou výbornou priedušnosťou a dobrými sacími vlastnosťami. Jarné obliečky však môžu byť vyrobené aj z mikrosaténu, ktorý ponúka moderné vzory a je vhodný aj pre alergikov.

Niečo s obliečkami

Pri jarnej obmene posteľnej bielizne by ste určite nemali zabudnúť ani na posteľné plachty. Tie totiž hrajú taktiež významnú rolu pri vašom spánku. Mikroplyš je na čase oprať, poskladať a odložiť na ďalšiu zimu. Teraz je čas na jersey plachty, ktoré vás potešia nielen svojou dlhou životnosťou, ale predovšetkým hebkým povrchom a trvácnymi farebnými motívmi.

Jar je v plnom prúde, takže je najvyšší čas zobudiť vašu spálňu zo zimného spánku. Vdýchnite obliečkam nový život pestrými motívmi, ktoré vás potešia pri každom pohľade na postlanú posteľ. Okrem motívov však nezabudnite ani na správne materiály, ktoré sú pre váš príjemný a nerušený spánok veľmi dôležité.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.