Magazín o bývaní

Pílenie a čistenie na dvore, čo je k tomu potrebné?

432 0

Veľa majiteľov domov má na dvore nejaký strom, o ktorý je nutné sa aj starať. Niekto má zase celý sad a iní sa len jednoducho snažia spracovať drevo do krbu. Existuje mnoho pomocníkov do záhrady alebo do domu, ktoré pomôžu nejednému majiteľovi domu. Môžete sa preto inšpirovať na darček k Vianociam alebo narodeninám či inému výročiu. 

Motorová píla ako pomocník

Veľkým pomocníkom pri pílení je motorová píla. Tá ručná pílka sa na základné úpravy porastov zíde, ale motorová je rýchlejšia, spoľahlivejšia a poradí si s ľahkosťou aj s väčšími kúskami dreva. Existuje niekoľko typov, ktoré sa dnes bežne predávajú. Záleží na osobných preferenciách alebo aj kritériách pri ich kúpe. Niekto potrebuje silnejšiu, aby rozrezala všetko, na čo bude použitá. V tom prípade je klasická benzínová píla správnou voľbou. Ak však nepotrebujete tú výkonnejšiu môžete siahnuť po akumulátorovej píle, ktorá má tichý chod oproti benzínovej. Možno si zaobstarať aj elektrickú pílu s káblom, ten sa však často zamotáva, a ak s ňou pracujete mimo domu, kam vám nedočiahne ani len predlžovacia šnúra, vznikajú zbytočné starosti navyše. Reťazová píla má mnoho využití. Z tej profesionálnejšej stránky ide o pílenie stromov v lese, ktoré pokračujú na spracovanie do fabrík alebo na osobné použitie v záhrade či na svojom pozemku v lese, kde je dobré raz za čas odpíliť nejaké konáre z padnutého stromu.

Všetko znova čisté

Okolo domu nie je potrebné len píliť, ale aj čistiť. Dlažba alebo kvalitný chodník sa tiež občas zašpiní a nejde ho len tak ľahko umyť. V tomto prípade je neoceniteľnou pomocou tlakový čistič, ktorý sa dostane aj do málo prístupných oblastí a silným tlakom vody všetko vyčistí. Ide o silný prúd, ktorý by mohol byť v niektorých momentoch samozrejme aj nebezpečný. Je preto nutné dávať si maximálny pozor. Na trhu je niekoľko produktov, ktoré sa dajú využiť. Pozerajte najmä podľa recenzií iných užívateľov, potom si ho neváhajte kúpiť a za niekoľko dní ho už budete mať doma.

Zdroj obrázku: eporohin / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.