Magazín o bývaní

Prečo tak často zabúdame na umývanie fasády?

417 0

Pravidelné umývanie auta, terasy, žalúzií alebo okien patrí k bežnému štandardu a je pre väčšinu z nás už akousi samozrejmosťou či dokonca rutinou. Veď priznajme si úprimne, napríklad také umývanie okien nevynecháme ani jeden rok alebo skôr ani jedno ročné obdobie. V prípade, že budeme naozaj extrémne zaneprázdnený, okná umyjeme minimálne na jar a pred Vianocami. Ak to však ani vtedy časovo nezvládame, stále máme možnosť osloviť upratovaciu firmu, ktorá nám umytie okien zabezpečí.

Rovnako to funguje aj pri údržbe a umývaní fasády, na ktorú však veľmi často zabúdame, a tak aj krásne vyleštené okná úplne zaniknú v množstve nečistôt, ktoré sa rokmi na fasáde domu usadili. Pritom stačí tak málo – iba vyhľadať a osloviť správnu firmu na umývanie fasády, ktorá sa o jej dokonalý stav profesionálne postará.

Špeciálny prípravok na riasy dokáže zachrániť aj extrémne znečistenú fasádu

Najčastejším problémom, s ktorým sa majitelia stretávajú, ak dlhodobo zanedbávali umývanie fasády, je napadnutie fasády riasami. Riasy znamenajú oveľa väčší problém ako len bežné nečistoty, no v prvom rade je ich potrebné vedieť správne rozlíšiť. Aj to je jedným z dôvodov, prečo osloviť odborníkov a nepúšťať sa do umývania fasády svojpomocne.

Profesionálny prístup zahŕňa nielen obhliadku, ale aj bezplatnú ukážku čistenia fasády na menšej ploche priamo na mieste. Samozrejmosťou je tiež použitie špeciálnych prípravkov na riasy, ktoré účinkujú do hĺbky, pôsobia aj ako dezinfekcia a zároveň sú mimoriadne šetrné k povrchu fasády. Ide tak o spojenie odborných skúseností, správnych technologických postupov a tiež účinných prípravkov.

Prečo je odstránenie rias z fasády také dôležité?

Včasné a odborné odstránenie rias z fasády domu je dôležité z niekoľkých dôvodov. Riasy na fasáde znehodnocujú nielen jej vzhľad, ale môžu nepriaznivo vplývať aj na zdravie človeka. Ak odstránenie rias z fasády zanedbávate dlhodobo, môže to viesť až k trvalému poškodeniu fasády. Snažte sa preto venovať pozornosť aj fasáde rodinného domu a nezanedbávať starostlivosť o ňu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.