Magazín o bývaní

Chcete vášmu dieťaťu dopriať nadčasovú detskú izbu? Pozrite sa, ako ju správne zariadiť!

790 0

Detská izba je útočiskom a miestom dobrodružstiev každého menšieho člena rodiny. Či už tu trávi vaše dieťa voľný čas, vymýšľa šibalstvá alebo sa učí, je dôležité klásť dôraz na jeho rozvoj a komfort. Zamýšľate sa nad tým, ako vybrať ten správny nábytok a doplnky tak, aby ste ich nemuseli rok čo rok meniť?

Ak sa zameriate na jednoduché, ale moderné línie, vaša ratolesť si novú izbu zamiluje. Pozrite sa bližšie na to, čo všetko treba vziať do úvahy.

Myslite nadčasovo

Ak chcete nadizajnovať detskú izbu, ktorá porastie s vaším drobcom, uprednostnite neutrálne farby a snažte sa vyhýbať tým krikľavým. Myslite na to, že princeznovské farby a pirátske vzory dieťa rýchlo omrzia a za krátky čas bude chcieť zmenu.

Moderná a nadčasová detská izba kombinuje farby, ako sú biela, béžová, šedá, prípadne jemné pastelové farby. Všetko sa pohybuje v jemných líniách a tvaroch.

Ak chcete detskú izbu oživiť a dosiahnuť farebné kontrasty, dbajte dôraz na:

  • farebné závesy, ktoré môžu v izbe dominovať,
  • hravé detské koberce,
  • vzorované vankúše,
  • posteľnú bielizeň.

To všetko môže navodiť príjemnú atmosféru izby a vytvoriť úžasný farebný akcent. 

Plyšové kusové koberce či nadýchané kožušiny môžu byť zároveň pohodlným hracím kútikom pre menšie aj väčšie deti. Vytvoríte tak pohodlné miesto na detské hranie i poobedný oddych.

Patríte k domácim kutilom?

Ak máte obmedzený rozpočet, nábytok môžete aj recyklovať. Máte na povale vyhodenú starú skriňu či rozheganý regál? Fantázii sa medze nekladú. Starý nábytok môžete šikovne repasovať a experimentovať môžete aj s farbami a technikami.

Chcete sa naplno realizovať a ukázať vaše zručnosti? Vyrobte si novú drevenú poličku či posteľ zo surového dreva alebo starých paliet.

Pri zariaďovaní detskej izby myslite najmä na hravosť farieb, pohodlie a celkovú funkčnosť.

Zdroj obrázka:

FamVeld / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.