Magazín o bývaní

Hľadáte ideálny materiál pre vašu novú kuchynskú pracovnú dosku?

266 0

Najviac namáhanou súčasťou každej kuchynskej linky je pracovná doska. Pri príprave jedál to skrátka inak nejde. Preto je pri riešení kuchynskej linky dôležitý aj výber materiálu pracovnej dosky.

Kuchynské pracovné dosky z prírodného kameňa splnia aj náročné požiadavky

Keďže pracovná doska v kuchyni musí odolávať rôznym vplyvom, ktoré ju môžu poškodiť, medzi základné vlastnosti, ktoré musí spĺňať, patria tvrdosť a odolnosť. A ktorý z materiálov využívajúcich sa na výrobu kuchynských pracovných dosiek tieto vlastnosti bezpochyby má? No predsa kameň.

Kamenné pracovné dosky sa vyrábajú tak z prírodného ako aj z umelého kameňa. Pozrime sa najskôr na prvé menované. Na ich výrobu sa používa žula, ktorá je najvhodnejšia na výrobu kuchynskej pracovnej dosky z prírodného kameňa.

A prečo je práve žula taká vhodná na tento účel? Práve kvôli tomu, že spĺňa tie dve základné vlastnosti, ktoré by kvalitná kuchynská pracovná doska mala mať. Má totiž naozaj vysokú tvrdosť a odolnosť. Okrem toho ponúka nadčasový dizajn, ktorý sa hodí do akejkoľvek kuchyne.

Kuchynské pracovné dosky z umelého kameňa vám ponúkajú dodatočné vylepšenia

Alternatívou k pracovným doskám z prírodného kameňa sú špičkové pracovné dosky z umelého kameňa. Tie v sebe kombinujú kvality prírodného kameňa a moderných technológií, vďaka čomu môžete mať kuchynskú pracovnú dosku, ktorá bude ešte lepšou verziou pracovných dosiek z prírodného kameňa.

Vynikajúca tvrdosť a odolnosť je stále samozrejmosťou, ale pracovné dosky z umelého kameňa majú naviac zvýšenú pevnosť a pružnosť. A čo je ich najväčšou výhodou? Odolnosť voči nasiaknutiu bez potreby ďalšej impregnácie. Samozrejme aj po dizajnovej stránke splní pracovná doska z umelého kameňa všetky vaše predstavy.

Zdroj obrázka:

Autor: Iglenas / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.