Magazín o bývaní

Fúkaná vs. striekaná izolácia: Rozdiely, využitie a tie najväčšie benefity

494 0

Nič nie je horšie, ako keď je budova, v ktorej žijete, nedostatočne izolovaná. To sa často prejaví na tom, že máte v interiéri chladno a prefukuje vám dnu studený vzduch. Riešením môže byť v tomto prípade fúkaná alebo striekaná izolácia. O obidvoch druhoch si povieme niečo viac v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Vybrať si dobrý spôsob zateplenia nemusí byť vôbec jednoduché. Predsa len, v súčasnosti existuje široké spektrum spôsobov zateplenia. Všetky prinášajú svoje výhody, ale aj nevýhody. My si povieme niečo viac o spôsoboch, akým je fúkaná a striekaná izolácia. Ide o najčastejšie zateplenia a rozhodne stoja za pozornosť. Vynikajú totiž v mnohých smeroch a v neposlednom rade vám zabezpečia aj výraznú úsporu financií.

Využitie fúkanej izolácie

Viete, kde všade môžete použiť fúkanú izoláciu? Ide najmä o zateplenie budov. Táto izolácia nesie preto taký názov, pretože izolačný materiál sa na všetky požadované miesta nanáša pomocou špeciálneho fúkania. Realizácia je veľmi jednoduchá, materiál sa dostane skutočne všade a potešia vás rozhodne aj nízke náklady. Fúkanie prebieha prostredníctvom špeciálneho stroja, ktorý je na túto činnosť určený. Ten materiál posúva priamo cez hranicu až na požadované a určené miesto. Fúkaná izolácia je vhodná na aplikáciu tam, kde sú aj na miesta, ktoré charakterizujú o čo si komplikovanejší prístup. Môže sa vyskytnúť napríklad na stropoch bungalovov, poprípade v sendvičových drevostavbách.

Striekaná izolácia a výhody

Základom striekanej izolácie je pena, ktorá vznikla reakciou dvoch špeciálnych prvkov. Najčastejšie sa používa na zateplenie a izolovanie stropov, ťažšie dostupných miest, stien alebo medzier, kde je potrebná izolácia. Pena sa nanáša pomocou striekacej pištole a vyhrievaných hadíc. Takýmto spôsobom vznikne dokonalý stavebný podklad.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.