Magazín o bývaní

Ako vybrať najlepší detský matrac: rady odborníkov

377 0

Ortopédi a pediatri neodporúčajú do detských izieb „dospelácke“ postele s mäkkým matracom. Deti rastú, rodičia musia myslieť strategicky, aby príliš často nemenili miesto na spanie dieťaťa. Ako správne vybrať detské matrace, na aké vlastnosti základne a poťahov si dať pozor: odborník zo spánkového centra ​​Peter Novák odpovedá na hlavné otázky rodičov.

Prečo pediatri odporúčajú deťom tvrdé matrace?

Počas spánku prebieha hlavný rast kostného a svalového tkaniva. Mäkký matrac vytvára „efekt hojdacej siete“ – neprirodzene sa ohýbajú stavce, hrozí skolióza, poruchy krvného obehu, opuchy. Matrac z peny strednej tvrdosti podopiera chrbticu, šiju a bedrá, rovnomerne rozloží záťaž. Optimálna výška matracov pre deti je 16-18 cm.

Čo je lepšie – pružinové bloky alebo pena na základni detského matraca?

Rodičia by mali brať do úvahy chúlostivý problém. Nočná inkontinencia u detí je bežný jav. Poťah na matraci si s problémom často neporadí. Výber matraca závisí od schopnosti dieťaťa ovládať sa:

  • pružinové bloky v samostatných matracoch sa ťažko čistia od biologických tekutín, sú vhodné pre staršie deti;
  • polyuretánová pena PUR, studená HR pena, latex, pamäťová pena VISCO, antibakteriálna SANITIZED neabsorbuje tekutinu, dlhodobo udržuje hygienickú čistotu, vhodné pre deti akéhokoľvek veku.

Peny v detských matracoch sú hypoalergénne a nehromadí sa v nich prach. Materiál je bioinertný: nie je zaujímavý pre roztoče, baktérie a nebezpečné mikroorganizmy.

Rôzne typy pien sa líšia stupňom tuhosti, elasticity a elasticity. Sendvičový matrac vyrobený z dvoch druhov pien s vrstvou latexu alebo kokosu

Aký je rozdiel medzi poťahom na detský matrac?

High-tech syntetika je lepšia ako prírodné materiály: moderné tkaniny a pleteniny sú hypoalergénne, priedušné a rýchlo odvádzajú vlhkosť. Najlepšie látky pre detské matrace:

  • Tencel – hodvábny úplet, 38% lyocell, mäkký, odolný proti opotrebovaniu;
  • Aloe Vera – antibakteriálne antistresové;
  • Chloe Aktiv – super jemný, pre citlivú pokožku.

Snímateľný poťah s reliéfnym razením sa skladá z dvoch vonkajších vrstiev a výplne z ultraľahkých plastových polyesterových vlákien. Táto štruktúra zabezpečuje kontrolu klímy, absorbuje vlhkosť a udržuje povrch suchý. Poťah sa ľahko perie, netreba ho žehliť, rýchlo schne.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.