Magazín o bývaní

Ako vyčistiť mastnotu z kuchynskej linky?

25.6K 0

Ak pravidelne varievate, mastnote v kuchyni sa nevyhnete. Mnohé gazdinky sa snažia prísť na spôsob, ako odstrániť mastnotu bez použitia chemických prípravkov, pričom si neuvedomujú, že aj vo vlastnej kuchyni nájdu prípravky, ktorými mastnotu ľahko odstránia, a to aj bez toho, aby použili akúkoľvek chémiu.

Kuchynská linka

Kuchynská linka

Lepkavý mastný povlak vie znepríjemniť život azda každej žene. Ak sa ho teda chcete čo najrýchlejšie zbaviť a nechcete používať chemikálie, my vám poradíme, ako sa popasovať s mastnotou na kuchynskej linke.

Prášok do pečiva

Používate ho na prípravu jedál a predsa s ním dokážete vyčistiť mastnotu z kuchynskej linky. Aplikujte ho na mastnú časť kuchynskej linky a pridajte kvapku vody. Nechajte pôsobiť a následne krúživými pohybmi mastnotu vyčistíte, a to rýchlejšie ako čistiacim prostriedkom. Nielenže vaša kuchynská linka bude vyzerať čisto, ochránite aj svoje dýchacie cesty, ktoré chemické čistiace prostriedky zbytočne dráždia.

Ocot

Síce nepríjemne zapácha, vie byť nápomocný aj pri odstraňovaní mastnoty. Používať ho môžeme nielen na umývanie okien a kanvice, v ktorej sa nachádza vodný kameň. Dokáže vám odstrániť aj mastnotu z tých najmenej prístupných miest na kuchynskej linke. Pozor, ocot nerieďte vodou. Mastnú kuchynskú linku a šporák poumývajte neriedeným octom, nechajte chvíľku pôsobiť a potom ju vyumývajte mokrou handričkou.

Čistenie mastnoty

Čistenie mastnoty

Citrón

Aj ovocie, ktoré najmä v zimnom období používame do čajov, vám dokáže odstrániť mastné škvrny. Môžete použiť aj šťavu, ktorú môžete zriediť s vodou a následne ním potierať mastné škvrny na kuchynskej linke. Použiť však môžete aj šupku z citróna, ktorou keď pretriete mastný povrch kuchynskej linky, mastnota razom zmizne. Šupku z citróna vám odporúčame používať aj pri čistení kuchynského drezu.

Zabrániť masteniu kuchynskej linky môžete aj používaním hrubších papierových utierok. Poukladajte si ich okolo šporáka a do určitej miery zabránite prskaniu mastného oleja na povrch kuchynskej linky. Na čistenie mastnoty z povrchu kuchynskej linky môžete použiť rozprašovač, do ktorého dáte roztok vyrobený zo soli, sódy bikarbóny a vody.

Snažte sa na odmasťovanie kuchynskej linky používať čo najmenej chemikálií. Sú síce účinné, to nikto nemôže poprieť. Zbytočne však dráždia vašu pokožku, ale aj dýchacie cesty.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.