Magazín o bývaní

Najobľúbenejšie motívy fototapiet do spálne

499 0

Fototapety sú v súčasnosti jednou z najobľúbenejších nástenných dekorácií obývacích izieb, detských izieb alebo spální. Práve v spálňach robia najväčší dojem a dodávajú im jedinečný charakter. Aké fototapety sú najlepšie do spálne?

Romantické fototapety do spálne

Spálňa je najjedinečnejšia miestnosť v dome. Práve tu je najdôležitejšie pohodlie a potešenie. Nemusíte myslieť na hostí, ktorí prichádzajú, alebo na miesto pre tisíce vecí ako napríklad v kuchyni. Dôležitá je klíma priaznivo ovplyvňujúca odpočinok a krásne sny. Fototapeta je ideálna ako dekorácia veľkej steny, ktorá nahradí všetky ostatné ozdoby, na ktorých sa len zbytočne hromadí prach. Ale čo zvoliť, ak chceme vytvoriť romantickú náladu?

Kvetinové motívy sú oku lahodiace a navodia správnu náladu. Nádherné snímky makrokvetín v pastelových odtieňoch dodajú miestnosti sladký a jemný nádych, vďaka ktorému sa budete cítiť ako vo svojom vlastnom raji. Svetlé farby vnesú do spálne jemnosť a určite podporia snívanie. 

Ak však hľadáte niečo vášnivejšie, stavte na fototapety vo výrazných farbách, s trochou červenej alebo napríklad čiernej? Vítané sú všetky druhy abstrakcií, dynamické a podporujúce predstavivosť. Treba však pamätať na to, že tieto vzory môžu mať zároveň stimulujúci účinok, ktorý nemusí nutne viesť k upokojeniu. Jemná tma osvetlená svetlom sviečok si však iste podmaní vaše zmysly!

Moderné fototapety do spálne

Ak chcete mať len módnu, zaujímavú a štýlovú spálňu, stavte na motívy, ktoré sú v súčasnosti najobľúbenejšie, teda lesy a hory – najmä tie v hmle, zahalené tajomstvom, mystické, a zvieratá – vlky, jelene alebo vtáky. Také fototapety sa skvele osvedčia v spálňach usporiadaných v boho alebo škandinávskom štýle, kde vládne prirodzenosť a umenie. 

Štýlové fototapety do spálne

Zaujímavým riešením, veľmi dekoratívnym a veľmi vkusným, sú fototapety imitujúce iné štruktúry, napr. mramor, dosky, tehly či architektonický betón. Vďaka nim môžete premeniť charakter miestnosti rýchlym, jednoduchým, a predovšetkým finančne výhodnejším spôsobom. S takýmito fototapetami môžete vytvoriť elegantný aj veľmi útulný interiér.

Spomedzi obrovského množstva výrobkov si určite každý nájde perfektnú fototapetu pre svoju spálňu.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.