Magazín o bývaní

Ako si zariadiť jedáleň?

2.55K 0

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami už pomaly uvažujete nad tým, akú výzdobu si tentokrát zvolíte. Trendy sa neustále menia a prispôsobiť sa im je niekedy finančne náročné. Sviatky strávite v kruhu rodiny a určite vás bude zaujímať názor príbuzných na výzdobu jedálne. Ak sa však za tento priestor hanbíte a chceli by ste ho trošku zmodernizovať, oživiť, poradíme vám, ako na to. Inšpirujte sa našimi praktickými radami a uvidíte, že vaša jedáleň ohúri každú návštevu.

Jedáleň

Jedáleň

Vyberte si pevný jedálenský stôl

Neoddeliteľnou súčasťou jedálne je jedálenský stôl. Pri jeho výbere dajte pozor najmä na veľkosť, ale aj na materiál, ktorý vám prezradí životnosť tohto jedálenského stola. Farebné prevedenie prispôsobujte kuchynskej linke (ak je jedáleň súčasťou kuchyne). Ak je jedáleň v samostatnej miestnosti, farebné prevedenie musíte prispôsobiť len skrinkám v jedálni, v ktorých budete uskladňovať servítky a stolovací servis. Veľkosť jedálenského stola prispôsobuje počtu ľudí žijúcich v domácnosti. Počítajte však s rezervou, ak vám na návštevu prídu blízki rodinní príslušníci. Ak nechcete príliš veľký jedálenský stôl, vyberajte si rozkladací jedálenský stôl, ktorý si podľa potreby zväčšíte.

Pevné jedálenské stoličky k jedálenským stolom

K väčšine jedálenských stolov ponúkajú nábytkárske obchody aj jedálenské stoličky. Samozrejme, máte možnosť si z ponuky vybrať aj iné, pre vás krajšie jedálenské stoličky. Musia byť však v podobnom, resp. v rovnakom farebnom prevedení. Ak si však vyberiete drevený jedálenský stôl, nekupujte si chromované stoličky s ekokožou. Tie sa skôr hodia k iným typom stolov. Vyberajte si skôr drevené s kvalitne čalúneným sedením.

Dekorácie

Aby stôl, stoličky a skrinky so stolovacím servisom vynikli, kúpte si niekoľko dekorácií. Nezabúdajte najmä na obrusy, poprípade štóly – teraz najmä štóly s vianočnými motívmi. Svietnik, sošky, ale aj kvetináč so živými kvetmi tento priestor nádherne zútulnia. Ak máte malé deti, zúžitkujete skôr gumené obrusy, ktoré jednoducho pretriete navlhčenou handričkou a nemusíte sa trápiť s odstraňovaním škvŕn. V súčasnosti sa však dostáva do popredia ľanový obrus. Je prenádherný, ale je aj o čosi drahší ako „klasický obrus“. Nadizajnujte si tento priestor podľa toho, čo sa vám páči. Inšpirácie nájdete samozrejme aj na internete.

Osvetlenie

Jedáleň je miesto, kde sa pri chutne pripravenom jedle stretáva celá rodina. Dbajte o to, aby tento priestor bol dostatočne osvetlený. Nad jedálenský stôl si umiestnite visiaci luster s výkonnými LED žiarovkami, ktoré vám krásne osvetlia nielen jedálenský stôl, ale aj celú jedáleň.

Na internete nájdete množstvo inšpirácii, ako si zariadiť jedáleň. Inšpirujte sa tými našimi a pýšte sa naozaj prekrásne zariadenou jedálňou.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.