Magazín o bývaní

4 praktické rady, pomocou ktorých zútulníte aj svoju spálňu

2.67K 0

Poskytuje nám útočisko, keď sa vrátime z práce unavení a jediné, na čo myslíme, je spánok. Ak máte pocit, že vašej spálni niečo chýba, ale zároveň nechcete jej zariadenie príliš meniť, poradíme si, ako zútulniť tento priestor, aby ste sa v ňom zakaždým cítili dobre.

Spálňa

Spálňa

1. Kúpte si kvalitný koberec

Aj keď sa hovorí, že v miestnosti, kde trávime najviac času, sa veľmi práši, neodporúčame vám nechávať podlahu bez koberca. Práve koberec, aj keď len menší, u vás navodí pocit tepla hneď ráno, keď budete vstávať z postele a nestupíte na studenú podlahu, ale na príjemný mäkký koberec. Ak ale neplánujete meniť posteľ, vezmite si meter a zmerajte si priestor pod a vedľa postele. Pri výbere koberca musíte vedieť maximálny rozmer miestnosti. Nezabúdajte na to, že ak chcete kvalitný koberec, budete si musieť priplatiť. Určite si pred posteľ nedávajte malý dlhovlasý koberec, respektíve behúň bez pogumovanej spodnej strany. Spodná pogumovaná strana koberca zabráni tomu, aby sa koberec posúval po podlahe. Možno vám bude trošku dlhšie trvať, kým si nájdete takýto koberec s primeranou veľkosťou. Myslite však na svoje zdravie.

2. Umiestnite kvetináče s kvetmi

Netreba to však preháňať. Kvety vám síce oživia a a krásne zútulnia vašu spálňu. Po príchode do nej však nesmiete mať pocit, že ste sa ocitli v botanickej záhrade. Zopár orchideí a svokriných jazykov vôbec neuškodí. Svokrin jazyk – Sansiviera je dokonca vhodná do priestorov, kde spíme. Zachytáva čiastočky prachu a takpovediac funguje ako čistička vzduchu. Je to nenáročná rastlinka. Pokojne prežije aj nedostatok slnečného žiarenia a zvládne nepravidelnú zálievku.

3. Doplnky vyberajte len v prírodných farbách

V spálni by sa nemalo vyskytovať nič v agresívnych farbách – červenej a fialovej. Odporúčame vám zariaďovať si ju v prírodných farbách. Steny maľujte klasicky na bielo, ale pokojne si môžete vybrať aj béžovú, žltú alebo zelenú farbu. Orientujte sa na obliečky s prírodnými motívmi – napríklad s kvetmi. Bude to vo vás evokovať pocit bezpečia, pokoj. Posteľ skrášlite novým prehozom, ktorý dokonale zladíte s obliečkami a farbou stien. Prehozy aspoň čiastočne chránia posteľnú bielizeň. Veď určite radi trávite čas vylihovaním na posteli, hraním sa s deťmi, alebo aj čítaním kníh.

4. Miestnosť oživte novými obrazmi

Spálňu si skrášlite aj kúpou obrazov. Pri výbere obrazov zohľadňujte nielen motívy, ale aj farbu rámov. Nekombinujte rôzne farby rámov na obrazy. Nepôsobilo by to príliš vkusne. Ak chcete, spravte si rodostrom. Krásne vynikne práve v spálni.

Ak si chcete zútulniť aj vy svoju spálňu, inšpirujte sa našimi radami. Uvidíte, budete nadmieru spokojní s tým, ako vaša spálňa vyzerá.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.