Magazín o bývaní

Využite výhody skla aj v exteriéri

2.81K 0

Sklo sa veľmi ľahko stalo obľúbeným materiálom v rôznych druhoch interiérov. Nie však nadarmo. Veď sklo sa zaslúžene pýši mnohými výbornými vlastnosťami a zároveň je na pohľad príjemné a veľmi lákavé. Skvelé ale je aj to, že si jeho výhody nemusíte užívať len vnútri. Sklo sa môže využívať aj v exteriéri, napríklad vo forme skleneného zábradlia.

Sklenené zábradlie

Sklenené zábradlie

Sklo a sklenené komponenty vo všeobecnosti slúžia na to, aby sa do budovy dostalo čo najväčšie množstvo prirodzeného svetla. Zároveň ale dokáže ochrániť aj pred chladom, hlukom, teplom, ohňom. A tiež aj pred zvedavými pohľadmi, stačí len použiť ten správny druh skla. Výhody skla ocenia predovšetkým tí, ktorí si potrpia na kvalitný a lákavý dizajn. Architekti často využívajú vo svojich návrhoch sklenené prístrešky, sklenené zábradlia, protihlukové steny či fasádne sklá.

Sklenené zábradlia

Sklenené zábradlia sú veľmi moderným riešením a zároveň pôsobia jednoducho a nadčasovo. Navyše výborne zapadajú do základných atribútov súčasnej modernej architektúry, ako je otvorenosť, presvetlenosť či ľahkosť. Sklenené zábradlia však neplnia len estetickú funkciu, dôležitá je aj ich bezpečnostná úloha. Sklenené zábradlia sa hodia do takmer každej budovy, a to nielen do exteriéru, ale aj interiéru, pretože sa dá prispôsobiť ich dizajn. Či už spôsobmi uchytenia, opracovania skla alebo potlačou sklenenej výplne. Používajú sa na to keramické farby, ktoré sú odolné pred UV žiarením a farbu si zachovávajú aj pri náročných podmienkach. Sklenené zábradlia si vďaka tomu dokážu zachovať pôvodný vzhľad.

Na pohľad krehké, vnútri bezpečné

Mnohí sú pri použití skla dosť skeptický, najmä kvôli nedôvere v jeho bezpečnosť. To však nie je nutné, pretože aj exteriérové sklo musí spĺňať všetky bezpečnostné parametre, a to podľa platných noriem.

Foto: Bigstockphoto

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.