Magazín o bývaní

Ako sa zbaviť mravcov u Vás doma?

2.5K 0

Keď sa nám v lese podarí nájsť veľké mravenisko, obdivujeme ho zo všetkých strán a sme očarení jeho krásou. Keď sa však tieto malé stvorenia dostanú do blízkosti nášho domova, resp. priamo do neho, nie sme dvakrát nadšení. Dokážu spôsobiť veľa škody, a to najmä v našej komôrke. Ako sa zbaviť mravcov? Poradíme vám.

Mravec

Mravec (Zdroj: https://pixabay.com/sk/ant-hmyz-pr%C3%ADroda-%C4%8Dlenovec-1182282/)

Zistite, odkiaľ vychádzajú

Skôr, ako si kúpite prípravky, zistite si, odkiaľ mravce vychádzajú, resp. kde je ich hniezdo. Mraveniská si stavajú hniezda zväčša na teplých až vlhkých miestach, čiže pod kameňmi, v kútoch alebo priamo pod zemou. Odpozorujte si, ktorým smerom sa mravce vracajú do hniezda a ktorým vychádzajú. Aby ste mravce účinne odstránili, potrebujete zistiť, kde majú hniezdo. Mravce sa do nášho domova dostanú väčšinou práve kvôli tomu, lebo im poskytujeme zdroje potravy, ako nezabalené sladkosti, rozbalený balík múky alebo ľahký prístup ku kryštálovému cukru.

Chemické prípravky a užitočné kriedy

Mravcov sa zbavíte kvalitnými chemickými prípravkami. Má to však aj svoje nevýhody. Tým, že chemikáliu použijete v tesnej blízkosti potravinového zdroja, neostáva vám nič iné, len všetko vyhodiť. Preto sa najčastejšie používajú práve špeciálne kriedy, ktoré sa nanášajú na miesta, cez ktoré by sa mravce mohli dostať do vášho obydlia, ako prah dverí, parapety a pod. Ľahšie sa odstraňujú a nespravia vám taký neporiadok ako chemické prípravky v spreji. Keď kriedou nanesené pásy vyblednú, dokreslite ich.

Zbavte sa mravcov

Zbavte sa mravcov (Zdroj: https://pixabay.com/sk/forest-ant-queen-ant-queen-55512/)

Ktoré potraviny mravce neznášajú?

Ak nechcete používať agresívne chemické prostriedky, vo svojej kuchyni môžete nájsť potraviny, ktoré mravce vyslovene neznášajú. Medzi tieto potraviny patrí soľ, korenie, sóda bikarbóna, kypriaci prášok, ale aj droždie. Použiť môžete aj tieto aromatické potraviny- majoránku, bazalku, škoricu alebo klinčeky. Tieto ingrediencie nasypte priamo na miesta, cez ktoré mravce pravidelne prechádzajú.

Pasca pre mravce

Mravcom môžete vytvoriť aj takúto pascu. Namočte drsnejšiu špongiu do cukrovej vody a následne ju dajte k hniezdu. Mravce to vyláka z hniezda, nachytajú sa na ňu a vy ich tak budete môcť preniesť na miesto, kde ich chemikáliami bezpečne zlikvidujete.

Naše tipy sa osvedčili už mnohým ľuďom. Ak vás teda tieto malé stvorenia každoročne trápia, vyskúšajte spôsoby, ktoré sme vám v riadkoch vyššie podrobne popísali.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.