Magazín o bývaní

Moderné tvary kuchynskej linky v multifunkčnom priestore

425 0

Kuchyňa je srdcom domova a jej usporiadanie a dizajn môžu mať veľký vplyv na jej funkčnosť a estetický dojem. V tomto článku sa pozrieme na rôzne tvary kuchýň a ukážeme vám, ako ich môžete transformovať na unikátne kuchyne na mieru, ktoré budú nielen funkčné, ale aj štýlové a zábavné.

Kuchyňa do L: Kombinácia estetiky a praktickosti

Rohová kuchyňa známa aj ako kuchyňa do L je populárnou voľbou pre kuchyne s obmedzeným priestorom, ale aj pre tých, ktorí sa chcú odlišovať od tradičného usporiadania. 

Výhoda rohu: Efektívne využitie priestoru

Jednou z výhod tvaru do L je rohový priestor, ktorý môžete využiť na rôzne spôsoby. Napríklad môžete si nechať vyrobiť rohovú špajzu, kde si môžete uskladniť kuchynské potreby, alebo môžete zvážiť inštaláciu rohového drezu s výsuvnými košmi na odpad. Týmto spôsobom efektívne využijete priestor, ktorý by inak bol nevyužitý.

Kreatívne riešenia: Zvýraznenie estetiky

Aj  základná rohová kuchyňa na mieru ponúka možnosti pre kreatívne riešenia pri dizajne. Napríklad môžete zvoliť kontrastné farby pre horné a dolné skrinky, čím zvýrazníte tvar kuchyne. Môžete si tiež nechať vyrobiť zakrivené alebo zaoblené skrinky a zároveň využiť rohový priestor. Týmto spôsobom môžete dosiahnuť jedinečný a štýlový vzhľad.

Kuchyňa do U ako predel multifunkčnej miestnosti

Takáto kuchyňa je ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú dostatok priestoru a chcú rozdeliť priestor kuchyne a obývačky. Rovnako poskytne další priestor na sedenie a pracovnú plochu s výhľadom do priestoru, ktorú by ste pri rohovej kuchyni nevedeli získať. 

Optimalizácia pracovných plôch: prístup k všetkému, čo potrebujete

Kuchyne na mieru v tvare U ponúkajú výhodu veľkého množstva pracovných plôch okolo vás. Môžete si nechať vyrobiť pracovnú dosku s dostatočným priestorom na prípravu jedál a umiestniť spotrebiče, ako sú sporák, umývačka riadu a drez, tak, aby boli dostupné z každej strany. Týmto spôsobom získate optimálny prístup k všetkému, čo potrebujete, a zjednodušíte si prípravu jedál. Môžete si napríklad nechať vyrobiť špeciálnu skrinku na uskladnenie vášho obľúbeného servisu, alebo si zvoliť konkrétny dizajn pracovných dosiek, ktoré budú zároveň funkčné a dekoratívne.

Kuchyňa s ostrovčekom: Stredobod rodinného diania

Kuchyňa s ostrovčekom je moderným trendom, ktorý pridáva do priestoru centrálny deliaci prvok a zároveň ponúka veľa priestoru pre prípravu jedál a rodinné stretnutia. 

Multifunkčnosť: Viac než len pracovná plocha

Ostrovček ponúka viac než len pracovnú dosku. Môžete si nechať vyrobiť ostrovček s integrovanými spotrebičmi, ako je napríklad varný sporák, drez, umývačka riadu, a dokonca aj chladnička. Týmto spôsobom získate multifunkčný priestor, kde môžete prípravu jedál spojiť s miestom na stolovanie alebo relaxáciu s rodinou a priateľmi.

Dizajnový šperk: centrálny výrazový prvok

Kuchyňa na mieru s ostrovčekom môže byť aj výrazným dizajnovým prvkom v celej kuchyni. Môžete si napríklad zvoliť neobvyklý tvar ostrovčeka, nechať si vyrobiť osobitný dizajn stolových dosiek alebo pridať osvetlenie, čo ho ešte viac zvýrazní. Týmto spôsobom môže byť ostrovček nielen funkčným miestom na prípravu jedál, ale aj štýlovým šperkom celej kuchyne.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.