Magazín o bývaní

Inšpirácie do modernej spálne, vďaka ktorým nebudete hneď ráno na dne

785 0

Naše telo je v dnešnej náročnej dobe plnej stresu a zložitej práce vyťažené a zbavené všetkých zdrojov energie. Dovolenky sú obmedzené a wellness zariadenia zatvorené. Jediným bezpečným a stopercentne účinným spôsobom relaxu a zotavenia tela preto ostáva spánok. Na kvalitný odpočinok počas noci však potrebujeme vhodne zariadený priestor spálne.

Ako si ho ale vybaviť k dokonalosti bez drahých a zložitých rád dizajnérov? Máme pre vás a vybavenie modernej spálne niekoľko skvelých a nenáročných tipov.

Priestor, ktorému vládne minimalizmus a luxusné matrace

Ak si zrátate všetok čas, ktorý strávite spánkom, bude to takmer tretina vášho života. Preto hrá dobre zariadené miesto na spanie dôležitú úlohu. Kvalita odpočinku a stav nasledujúceho dňa predsa závisia od toho, aké pohodlné je naše oddychovanie v spálni.

Správne vybraný interiér miestnosti prispieva k relaxácii a pokojnému spánku. Ešte pred výberom všetkých dôležitých doplnkov by ste ale mali vedieť a myslieť na to, že pokiaľ ide o vyplnenie spálne doplnkami, malé množstvo nábytku bude vyzerať vždy lepšie ako neprehľadný a preplnený priestor.

Na vytvorenie štýlovej miestnosti preto nemusíte vyplniť každý jeden centimeter. Priestranná spálňa a v nej pár dôležitých a praktických vecí môže skutočne vytvoriť tú najlepšiu atmosféru. K takýmto doplnkom rozhodne patrí posteľ v nej kvalitné a luxusné matrace a na dotyk príjemné obliečky.

Dôležitá je správne umiestnená posteľ

Pri výbere modernej a pohodlnej postele je dôležitý nielen matrac, ale aj plocha miestnosti. Tá by mala byť čo najviac vzdialená a dobre izolovaná od najhlučnejších častí v okolí domu alebo bytu.

Rozhodujúce slovo pri výbere miesta na spanie a umiestnenia postele tiež majú okná. Ak nie ste ranné vtáča, okná orientované na východ by nemuseli byť pre vás v spálni dobrým riešením, pretože ranné slnečné lúče vedia byť niekedy poriadne nepríjemné a otravné.

Kvalitná prikrývka a vankúš

Určite viete, že rozmanitosť hmatových vnemov prináša do vzťahu emocionalitu, a to je presne to, čo mnohým manželským párom v dnešnej dobe chýba. Kvalitná prikrývka a vankúš to ale môžu veľmi rýchlo a jednoducho zmeniť.

Podobnú silu však majú aj iné luxusné a zaujímavé interiérové doplnky a materiály. Podlahy z brúseného masívneho dreva alebo zamatového korku, tapety s hodvábnymi niťami a zamatové závesy vytvoria manželskej posteli dobré pozadie a navodia správnu atmosféru. 

Spojenie s prírodou

Kvalita vzduchu v našich interiéroch je veľmi zlá. Nehovoriac o tom, ak v takejto atmosfére trávime celý deň aj noc. Vetranie vždy nepomáha, preto je dobré si okolie spánku vybaviť rastlinami, ktoré majú tú silu tieto negatívne vplyvy zmeniť. Izbové rastliny vám v tom určite pomôžu. Zároveň je to skvelý spôsob, ako vdýchnuť vášmu priestoru pocit jednoty s prírodou, ktorý môže veľmi dobre a jednoducho navodiť aj zelená farba stien alebo spomínaných posteľných obliečok.

Na prvý pohľad sa môže javiť usporiadanie vašej spálne ako jednoduchá úloha. Pokiaľ vás ale obmedzuje priestor a jeho veľkosť, nasledujúce kroky  by mali byť dobre a do detailu premyslené. Mali by ste mať tiež na pamäti, že cieľom nie je vždy dokonale luxusný a moderný interiér, ale vyvážený priestor, v ktorom má každá jedna vec svoje miesto a funkciu.  Tak na to myslite a určite sa v takto zariadenej spálni veľmi dobre vyspíte.

Zdroj obrázka 1: {Photographee.eu} / Shutterstock.com

Zdroj obrázka 2: {fizkes} / Shutterstock.com

Zdroj obrázka 3: {miroha141} / Shutterstock.com

Zdroj obrázka 4: {fizkes} / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.