Magazín o bývaní

Tipy pre moderné bývanie v rodinnom dome

1.73K 0

Bývanie v rodinnom dome je pre väčšinu rodín najvhodnejšia možnosť, no veľký problém dostať sa k pozemkom a ich vysoké ceny viaceré rodiny donútili uprednostniť bývanie v paneláku.

Ak si plánujete dať postaviť moderné bývanie v rodinnom dome, máme pre vás tipy pre moderné bývanie v rodinnom dome.

Obývačka prepojená s jedálňou

Trendy v bývaní sa neustále menia a prispôsobiť sa im nie je prakticky možné. Treba sa riadiť intuíciou a potrebami. Ak chcete mať moderné bývanie, pri projektovaní rodinného domu odporúčame prepojiť obývačku s jedálňou.

Jedálenský priestor môže skrášliť krb. Nezabúdajte ale, že v jedálenskej časti by ste mali dávať modernú kamennú interiérovú dlažbu. V obývacej časti nechajte vyniknúť modernú vinylovú, či dokonca drevenú podlahu. Pri osádzaní podlahy nezabúdajte najmä na tepelnú izoláciu. Kvalitnejšia tepelná izolácia vám zabezpečí komfort od podlahy a zabráni únikom tepla.

V jedálenskej časti nechajte vyniknúť masívne stoličky a masívny jedálenský stôl. V obývačke zase nechajte vyniknúť sivú účkovú sedačku s farebne neutrálnymi dekoračnými vankúšmi.

Plynulý prechod do exteriéru

Moderné bývanie je typické nielen prepojením obývačky s jedálňou, ale aj plynulým prechodom z interiéru do exteriéru. Posuvné dvere z obývačky na terasu sú veľmi dôležité, tak ako pri stavbe kvalitné tehly Porotherm. Plynulý prechod do exteriéru skrášlite dlhými motorickými závesmi, či vonkajšími žalúziami, ktoré chránia interiér a miestnosť pred prenikaním neželaných slnečných lúčov.

Na terasu dávajte drevené terasové dosky a ratanový záhradný nábytok. Skvele tak vynikne aj hliníková, či drevená pergola, ktorú odporúčame zladiť k architektúre domu.

Ak sa vám pergola nepozdáva, namontujte si aspoň markízu, či nainštalujte veľkú slnečnú plachtu. Slnečnú plachtu oceníte aj pri bazéne (ak si dáte do zeme zapustený bazén).

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.