Magazín o bývaní

Cena zlata je rekordná. Česi ho nakupujú vo veľkom

597 0

Premýšľate, do čoho je dobré v tejto neistej dobe investovať? Môže to byť skutočne oriešok. Veď už ani tradičné investície do nehnuteľností nie sú zlatou baňou či istotou, ale stali sa rizikovými. Príklad si môžeme vziať od našich susedov. Tí investujú do zlata.

Cena zlata je najvyššia v histórii. Vravíte si, prečo ho teda práve teraz kupovať, keď už je tak drahé? Veď je lepšie si počkať, než jeho cena klesne. Lenže finanční odborníci predpokladajú, že sa vyššia cena udrží dlhodobo, dokonca že ešte vyrastie. Zlato sa opäť ukazuje byť ideálne k zachovaniu hodnoty majetku, ale tiež výhodnému zúročeniu úspor. V tejto roli zlato vystupuje práve v dobách nízkych, nulových, dokonca záporných úrokov. Česi to vedia a nakupujú. Príkladom im je aj Česká národná banka. Tá po chvíľke váhania opäť nakúpila zlato.

Čechov tlačí čas

Česi nakupujú zlato aj z dôvodu rizika poklesy koruny. Tá sa teraz drží vysoko, ale pokles je takmer istotou. Tým ale nákup zlata pre Čechov výrazne zdraží. Preto sa snažia využiť aktuálny stav a zlato nakúpiť práve teraz.

S nákupom zlata by sme nemali váhať ani na Slovensku. Zlato je výhodnou investíciou. Pražská mincovna ponúka investičné zlato aj v Bratislave na Dunajskej ulici č. 68. Predáva kvalitné švajčiarske zliatky aj investičné mince a s nákupom vám odborne poradí.

Nie je zlato ako investičné zlato

Pred investovaním do zlata si je dôležité uvedomiť, čo vlastne investičné zlato je. Nejde totiž o surové zlato, ale ani o zlaté šperky, numizmatické mince či akcie zlato ťažiacich firiem. Investičné zlato má len dve podoby. Sú to investičné zlaté zliatky a investiční zlaté mince. Iba tieto dva investičné produkty a ich cena sa riadia vývojom ceny zlata na trhu. Vždy je dôležité vsadiť tiež na prestížnu značku investičného zlata. Hitom sú švajčiarske investičné zliatky Argor Heraeus, PAMP a Valcambi. Medzi investičnými zlatými mincami vynikajú rakúske Wiener Philharmoniker, austrálske mince s klokanom či kanadské s typickým javorovým listom.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.