Magazín o bývaní

Tapety ako doplnok: Ich výber dokáže pozdvihnúť domácnosť a dodať priestoru šmrnc

2.43K 0

Bytové textílie, nová maľovka a v neposlednom rade tapety na stenu, dokážu v domácnosti divy. Zmeniť priestor i vylepšiť atmosféru samotného príbytku je vďaka nim hračkou.

Moderné tapety môžu byť v elegantnom duchu, rovnako tak môžu hýriť nespútanou fantáziou farieb a námetov. Hodia sa do každej miestnosti. Od obývačky, cez kúpeľňu, spálňu až po detskú izbu či kuchyňu. Je to naozaj tak! Kedysi sa tapetovala maximálne jedna stena izby, dnes pravidlá v rámci tapiet neexistujú. Jediné, čo platí, že by mali byť nalepené naozaj kvalitne. Dnes to však nie je nič ťažké, ak zvolíte kvalitné kúsky od osvedčených výrobcov či predajcov.

Ako tapety na stenu vyberať?

Robte to ako profíci – profesionálni dizajnéri kombinujú moderné tapety s klasickou maľovkou. Neviete, ako svoju stenu „ozdobiť“? U tapiet existuje široká ponuka farieb, vzorov a materiálov, z ktorých si vyberie určite každý. Teda aj vy! V kurze sú metalické efekty – kamienky, ktoré sa hrajú so svetlom a vzory sú plné jemných kontrastov matného pozadia v kombinácii s lesklými detailmi. Práve tieto efekty dodajú luxusnej tapete a teda aj vašej stene ten správny šmrnc. Obľube sa tešia aj prírodné motívy, často pripomínajú prechádzku romantickou záhradou. Ak však máte chuť na osvedčenú klasiku, stavte na tapety so štruktúrou bez výrazného vzoru v hnedej, béžovej alebo sivej, či v iných zemitých odtieňoch, ktoré sú nadčasové a neomrzia vás aj celé roky. Veľmi pekne vyzerá, ak sa nám podarí skombinovať obľúbenú farbu či vzor aj pri doplnkoch. Výrazné kvetinové vzory, prúžky či bodky sa môžu objaviť napríklad na obliečkach, vankúšoch i kobercoch. Ak vás omrzia, budete ich môcť bez problémov vymeniť.

Pretapetujte sa k unikátnemu výsledku

Prvým krokom je výber tapiet, na ktorých by netreba šetriť. Vyberať by ste mali kvalitné pevné tapety, ktoré sa netrhajú a práca s nimi je podstatne ľahšia. Ideálnymi sú populárne vliesové tapety, ktoré sa jednoducho udržiavajú a ešte ľahšie aplikujú. Pri výbere tapety je nutné brať do úvahy podmienky, v ktorých sa použije – napríklad zvoliť umývateľnú tapetu, ak bude vystavená nečistotám a mastnote. Pred samotným tapetovaním je dobré očistiť, zatmeliť a v prípade hrubších stien i vystierkovať stenu.

 

 


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.