Magazín o bývaní

Prečo sa oplatí investovať do pohodlných barových stolčekov do domácnosti?

471 0

Dokonca aj vtedy, keď váš byt nie je veľmi rozľahlý, oplatí sa zainvestovať do neveľkého miesta na pohodlné jedenie. Ak nemáte miesto na stôl, perfektná môže byť kuchynská doska alebo malý ostrovček, za ktorými môžete sedieť na praktických kuchynských vysokých stoličkách. Prečo ešte sa oplatí zariadiť také miesto a ako do neho vybrať správne  kuchynské stolčeky? Praktický sprievodca pre vás.

Miesto, ktoré potrebujete

Náhlivé jedenie nie je nikdy dobré. Avšak nie vždy máme časť prestrieť stôl v jedálni a vychutnať si pri stole krátku chvíľu, ktorú akurát môžeme využiť. Alternatívou je vytvorenie takého miesta pri kuchynskej doske, parapete či pri malom ostrovčeku. Stačí, keď k nemu prisuniete  kuchynské barové stoličky, a môžete si v komfortných podmienkach vychutnávať rannú kávu a raňajky, sami či s ostatnými členmi domácnosti.

Výber vysokých stoličiek do kuchyne

Avšak aby také miesto skutočne poskytovalo komfortné sedenie, je potrebné dôkladne rozvážiť výber  barových stolčekov. Absolútne kľúčovým aspektom je ich správna výška, aby sedadlo nebolo umiestnené príliš blízko dosky. Pretože v opačnom prípade komfortné sedenie jednoducho nebude možné vzhľadom na narážanie vlastným telom do nábytku. Všeobecná zásada je taká, že vzdialenosť medzi doskou a sedadlom musí byť cca 30 cm. Avšak nie je to jediné dôležité kritérium pri výbere. Rovnako dôležité je, aby daný model mal praktickú podnožku. Vďaka tomu sa bude dať sedieť čo najpohodlnejšie, bez ohľadu na výšku danej osoby.

Na toto nesmiete zabudnúť

Ak máte malú kuchyňu s neveľkým miestom na jedenie, bezpodmienečne vyberte kuchynské stolčeky, ktoré sa dajú zasunúť pod kuchynskú dosku. Vďaka tomu po vypití obľúbenej kávy a prečítaní časopisu vysoké stoličky ľahko zasuniete, a tak v miestnosti získate dodatočné miesto. Preto sa v prvom rade nerozhodnite pre barové stolčeky s vysokými opierkami, ktoré sa samozrejme nebudú dať zasunúť a budú vyčnievať poza obrys kuchynskej linky. Samozrejme, sú pohodlné, avšak v tomto prípade nie sú praktické.

Ako vidíte, výber vysokých stoličiek do kuchyne nie je jednoduchý, hoci sa do nich rozhodne oplatí zainvestovať. Keďže práve vďaka nim môžete získať dodatočný priestor na rýchle občerstvenie, sami či s inými členmi domácnosti, čo samozrejme závisí od počtu miest, ktoré sú k dispozícii.

undefined

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.