Magazín o bývaní

Sprievodca výberom tapiet

1.84K 0

Ako vybrať tapetu do interiéru? Táto otázka začína byť čoraz aktuálnejšia. Moderné tapety zažívajú rozkvet a dávajú zabudnúť na svojich nie celkom vydarených predchodcov. Uvažujete o vyladení interiéru vášho príbytku? Inšpirujte sa našim poradcom a vyberte si napríklad…

Fototapety – vyhrá to papier?

Fototapety na stenu sa vyrábajú z rôznych materiálov. Každé prevedenie ponúkne trošku inú kvalitu a, samozrejme, odlišné vlastnosti. Ak do nákupu fototapiet nechcete veľmi investovať, skúste sa zamerať na fototapety z papiera. Sú relatívne lacné a pomerne kvalitné (najmä dvojvrstvové fototapety, ktoré obvykle majú kvalitatívny náskok pred jednovrstvovými). Na druhej strane neponúkajú veľkú odolnosť voči mechanickému poškodeniu a nie sú umývateľné.

Vlies – ďalšia možnosť?

Vliesové tapety boli ešte pred istým časom novinkou. A dnes? Obľúbilo si ich a vo svojich domovoch ich má mnoho ľudí. Vliesové tapety sú farebne stále, pevné a zároveň pomerne priedušné, takže steny pod takýmito tapetami môžu dýchať a nehrozí žiadna pleseň. K plusom tohto druhu tapiet rozhodne musíme pridať aj výbornú schopnosť zvukovej a tepelnej izolácie a jednoduchú inštaláciu – lepia sa za sucha a rovnako tak aj strhávajú.

Vinyl – bude tvrdiť muziku aj u vás doma?

Moderné tapety sa vyrábajú dokonca aj z vinylu. Dokážu výborne prekryť praskliny a nerovnosti na stenách, sú dostatočne odolné voči mechanickému poškodeniu a navyše aj farebne stále. Keďže sú v zásade vyrobené z PVC, dajú sa aj celkom dobre umývať. Pri vinylových tapetách treba počítať s menšou schopnosťou tepelnej izolácie, u lacnejších druhov sa môže vyskytovať zápach umelej hmoty. Ak sa rozhodnete práve pre vinyl, určite netreba veľmi šetriť. Nezabúdajte na fakt, že moderné tapety slúžia niekoľko rokov, preto sa skutočne vyplatí investovať do kvality.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.