Magazín o bývaní

Skrášlite si na Vianoce domácnosť. Tu sú naše tipy!

290 0

Len čo vonku začne byť hmlisto, v povetrí sa vznáša dym a suché listy, okamžite máme chuť zabaliť sa do deky, zapáliť si sviečku a relaxovať. Teplo domova chutí obzvlášť skvelo, ak sa predtým poriadne vyzimíme vonku. Nastal čas uvažovať o vianočných darčekoch a pripraviť doma špeciálnu výzdobu. Práve tá bude zodpovedná za to, ako sa budeme cítiť.

Priveľa červenej? Na Vianoce nám neprekáža

Najkrajšie sviatky roka milujú dospelí rovnako ako deti. Aj keď ich väčšinou sprevádza nákupná horúčka, stres a veľké výdavky, len čo si sadneme k tradičným vianočným filmom a miske plnej orieškov, povieme si, že to za to stálo. Rozhliadame sa okolo seba a zmocňujú sa nás pocity útulnosti a bezpečia, pretože sme opäť všetko stihli vyupratovať a nachystať na príchod sviatkov. Na čo určite nezabudnúť? Sú to drobnosti, ale tiež sa podieľajú na dekorovaní domácnosti.

Ide napríklad o dekoračné vankúše alebo vianočné deky, ktoré majú hneď dve funkcie. Nie sú len štýlom bytovým doplnkom, ale navyše sú aj praktické. Keďže práve počas sviatkov máme viac času relaxovať, deky a vankúšiky by nemali chýbať v žiadnej obývačke. Či sa rozhodnete pre klasickú červenú, ktorá sa nám s Vianocami tak úzko spája, alebo si zvolíte nežnú béžovú v kombinácii so zlatou, podstatné je, že vám pri každom pohľade pripomenú, že nadišiel čas zastaviť sa užiť si prítomný okamih.

Všade samé zvončeky

Znejú v reklamách, v pesničkách i v našich hlavách. Tiež ich počujete? Srdce každého z nás sa rozbúcha, keď začnú v médiách odpočítavať počet dní do Vianoc. Máte už všetko pripravené? Darčeky zabalené a poschovávané? Dobroty napečené? Už padlo rozhodnutie, či si tento rok ozdobíte živý alebo radšej umelý vianočný stromček? Na dotvorenie špecifickej vianočnej atmosféry môžete využiť aj ďalšie dekorácie. Zaveste si na dva mesiace na okná vianočné závesy. Či do kuchyne, obývačky, alebo spálne, budete prekvapení, akou pozitívnou energiou vás naplnia tradičné zimné alebo vianočné vzory. V tomto prípade platí, že menej je niekedy viac.

Keďže vianočné závesy pokryjú veľkú plochu pri stene, už ich stačí doplniť len o menej výrazné dekoračné textílie. Radšej si vezmite na pomoc živú vianočnú ikebanu, ktorú umiestnite na stolík. Veľkú pomoc pri vianočnom dekorovaní domácnosti plnia aj nálepky na okná, vianočné svetielka, ale aj vianočné obrusy, ktoré ozdobia štedrovečerný stôl pri podávaní slávnostnej večere. Medzi vianočnými textíliami nájdete aj neutrálne zimné vzory, ktoré využijete počas celého zimného obdobia, nielen počas sviatkov. Takto ozdobená domácnosť poteší oči aj dušu. Kde, ak nie práve doma, sa máme nabiť pozitívnou energiou?

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.