Magazín o bývaní

Praktické tipy na zútulnenie interiéru

2.9K 0

Máte pocit, že zariadenie vášho domova pôsobí príliš chladne a chcete zmenu? Skúsime vám poradiť, ako zútulniť príbytok, čo by ani u vás nemalo chýbať a čomu by ste sa naopak mali vyhýbať.

Praktické tipy na zútulnenie interiéru

Praktické tipy na zútulnenie interiéru

Nepreháňajte to príliš a vyberte si štýl

Dôležité je nepreháňať to príliš s doplnkami. Aj v tomto prípade platí, že menej je niekedy viac. Zvoľte si jeden štýl a snažte sa ho držať. V opačnom prípade by ste mali veľa rôznych dekorácii a doplnkov, ktoré by k sebe neladili a pôsobili by gýčovo. Nepreháňajte to príliš a dôkladne si premyslite, ktorú dekoráciu si vyberiete.

Fotografie

Sú osobné a nechýbajú ani v jednej domácnosti. Ukladáme si ich na spálňový nábytok, na obývaciu stenu, ale svoje miesto majú aj na nočnom stolíku. Pri výbere rámov si všímajte ich farebné prevedenie. Ak máte napríklad tmavší nábytok v spálni, nevyberajte si biele rámiky. Snažte sa ich zladiť s nábytkom, čiže kúpte podobný, resp. úplne rovnaký odtieň. Nezávisle od toho, či sa rozhodnete pre drevený alebo kovový rámik, dbajte, aby boli veľmi podobné.

Deky

Milujeme ich najmä vtedy, keď oddychujeme na sedačke, pozeráme svoj obľúbený film alebo si čítame knižku. Ak nemáte žiadne deky, resp. máte, ale pamätajú si ešte časy minulého storočia, kúpte si nové pekné moderné deky. Dokonale oživia fádnu sedaciu súpravu a spolu s dekoračnými vankúšikmi dodajú druhý dych obývacej izbe, ale aj spálni. Odporúčame vám vyberať si deky v prírodných odtieňoch, napríklad takú béžovú, zelenú, žltú, ale pokojne i sivú. To však len v tom prípade, ak máte farebnú sedačku.

Dekoračné vankúše

Spolu s dekou zútulnia a skrášlia obývaciu izbu. Ak viete šiť a máte možnosť kúpiť si kvalitné látky, ušite si obliečku na dekoračný vankúšik aj sami. Obliečky na dekoračné vankúšiky sú predražené a v konečnom dôsledku sa vám oplatí kúpiť si skôr nový dekoračný vankúš ako len obliečku.

Dekoračné vankúše nájdu svoje využitie nielen v spálni a obývačke, ale aj v predsieni. Ak máte v predsieni pri predsieňovom nábytku aj menšiu pohovku/ lavičku, naukladajte si aj na ňu spomínané dekoračné vankúše. Poskytnú vám komfort pri obúvaní a zútulnia celú predsieň.

Nové závesy

Ak vaše záclony už dávno nie sú biele, je načase ich vymeniť. Ak chcete niečo modernejšie, klasické biele záclony nahraďte farebnými závesmi, ale iba v tom prípade, ak nemáte pod oknom radiátor. Farebné závesy zlaďte s dekou a dekoračnými vankúšmi. Nemusí byť rovnaký vzor, ale aspoň aby sa farebne zhodovali. Dôležité je vybrať si jednu farbu a tej sa držať.

V príspevku sme vám poskytli množstvo skvelých inšpirácii, ako si zútulniť interiér. Je len na vás ktorými sa inšpirujete. Alebo máte vlastný nápad, ako si zútulniť interiér vášho domova?


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.