Magazín o bývaní

Ozdobte šperkmi nielen seba, ale aj interiér vášho domova

1.74K 0

Šperkmi sa ľudia zdobili od nepamäti. Na začiatku využívali jednoduché prírodne materiály, neskôr objavili čaro striebra, zlata a žiarivých drahokamov. Krása i odolnosť cenných kovov ich očarila natoľko, že z nich nevyrábali iba šperky, ale aj rôzne misky, kalichy či ozdoby, ktoré skrášľovali ich príbytky. Ste aj vy milovníčkou alebo milovníkom šperkov a chceli by ste svojimi pokladmi ozdobiť nielen seba, ale aj váš domov? Prinášame vám pár jednoduchých tipov, ako na to.

Doprajte šperkom originálnu šperkovnicu

Najjednoduchším a najpraktickejším spôsobom, ako zo svojich klenotov vytvoriť zaujímavú dekoráciu, je posadiť ich do originálnej pootvorenej šperkovnice. Na trhu nájdete veľké množstvo šperkovníc, no ak chcete niečo naozaj jedinečné, zamierte do starožitníctva.

Práve tam nájdete tie najväčšie poklady. Každý jeden kus nábytku alebo doplnkov na tomto mieste je niečím zaujímavý a unikátny. Rozmanitosť štýlov a materiálov zaručuje, že si vyberie naozaj každý, nielen ten najväčší milovník histórie. Skúste nájsť šperkovnicu pre svoje strieborné i zlaté prstene, náušnice alebo náramky práve tam. Možno už bude mať ošúchaný lak alebo pár škrabancov, no aj vďaka nim sa stane jedinečnou a neprehliadnuteľnou dekoráciou vašej spálne alebo iného miesta v dome.

Nechajte svoje klenoty zažiariť v lúčoch slnka

Ak vaša láska k prsteňom nezašla ďalej, ako k svadobným obrúčkam a vo vašej zbierke prevažujú skôr ozdoby na krk, klasická šperkovnica pre vás asi nebude tou správnou voľbou. Ak však aj napriek tomu chcete svoje šperky nechať zažiariť na dennom svetle, skúste tento problém vyriešiť kúpou zaujímavého stojana či drevenej figúrky, kam si svoje náhrdelníky alebo náramky jednoducho zavesíte. Nielenže tým skrášlite nevyužitú policu či stolík, ale takýmto uskladnením predídete aj nepríjemnému zamotaniu.

Zapojte vašu kreativitu

Na to, aby ste šperkmi skrášlili svoj domov, nemusíte využívať iba klasické doplnky kúpené v obchode. Kreativite sa medze naozaj nekladú. Priniesli ste si z dovolenky suvenír zabalený v netradičnej krabičke a je vám ľúto vyhodiť ju? Vysteľte ju kúskom zamatovej látky, pridajte obľúbené náušnice, nechajte pootvorené viečko a voilá, malá milá dekorácia je na svete.

Ak pri prechádzke natrafíte napríklad na opadanú brezovú kôru, neváhajte a zoberte z nej kúsok domov. Môžete si z nej vytvoriť krásnu prírodnú tácku. Stačí, že ju očistíte a natriete priesvitným lakom. Jej bielo-sivá farba podtrhne krásu hlavne strieborných kúskov vašej zbierky. Aj tie najmenšie strieborné prívesky, prstienky či náušnice s ňou vytvoria dokonalú harmóniu.

Ako vidíte, šperky sa môžu stať skutočnou ozdobou vášho príbytku. Dôležité je však nezabúdať na to, že nie všetky materiály, z ktorých sa šperky bežne vyrábajú, sú na takéto vystavovanie vhodné. Preto si radšej dopredu naštudujte potrebné informácie, aby ste predišli zbytočnému poškodeniu a mohli sa z vašich obľúbených kúskov tešiť čo najdlhšie.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.